Zvolenská by sa mala hanbiť a ospravedlniť sa

Autor: Tomáš Bosák | 16.9.2013 o 18:26 | (upravené 16.9.2013 o 18:49) Karma článku: 26,51 | Prečítané:  5307x

Na ministerstve zdravotníctva si zrejme neuvedomili alebo si jednoducho nechceli uvedomiť, aký je rozdiel medzi vrtulníkom a autom. Inak by neohrozovali ľudské životy.

Od štvrtka 12. septembra 2013 boli stanice leteckej záchranky v Bratislave a Trenčíne nefunkčné, nakoľko im skončila licencia a členovia výberovej komisie sa ešte "nerozhodli", komu zveria naše životy. A tak si môže hovorkyňa ministerstva zdravotníctva tvrdiť koľko chce, že životy občanov neboli ohrozené. Tak jeden konkrétny príklad pre pani ministerku, jej hovorkyňu a celú suitu na ministerstve zdravotníctva.

Piatok 13. septembra 2013 sa stala na Záhorí dopravná nehoda, pri ktorej sa zranili tri osoby, dvaja muži ľahko a jedna žena sa zranila ťažko. Potrebovala rýchly prevoz a operáciu, ktorú jej vzhľadom na vážnosť situácie mohli poskytnúť až v Bratislave. Lenže vrtulník z Bratislavy samozrejme nemohol zlietnuť, lebo nemal licenciu, ten v Trenčíne rovnako. A tak ostávala stanica leteckej záchranky v Nitre a v Žiline. Tam ale boli vrtulníky práve obsadené. 39-ročná žena bola teda prevezená len sanitkou do Skalice a pár hodín po nehode zomrela.

Možno je to len polemizovanie a po boji je každý generál, ale vysvetlí niekto z ministerstva zdravotníctva dotknutej rodine, že pre záchranu ich člena urobili kompetentní všetko...?

16. septembra 2013 už Zvolenská podpísala licenciu aj pre Trenčín a Bratislavu. Pár dní zdržania na ministerstve, pár dní benevolentnosti a niekto si to možno odskákal. Nikto nikdy neurčí, či by vrtulník život žene zachránil, ale minimálne morálne Zvolenská a jej suita na ministerstve zlyhali. To čo tvrdila hovorkyňa ministerstva, že o zdravie občanov bude postarané, v tom piatkovom momente nebola pravda.

Je smutné, že napríklad pri SPP sa ide vláda potrhať, aby rozhodla čo najrýchlejšie, ale pri tak závažnej veci ako je ochrana zdravia a životov, má výberová komisia času na rozdávanie. Zvolenská by sa mala minimálne hanbiť. A ospravedlniť sa...Ale ona si pravdepodobne ani nič nevšimla z tepla svojej obývačky... 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zomrel bývalý šéf BMG Invest Vladimír Fruni

Vladimírovi Frunimu operovali vo Veľkej Británii žlčník, zomrel doma po návrate z nemocnice.

EKONOMIKA

Môžu vám zvýšiť cenu uprostred viazanosti, ako to urobilo UPC?

Aj keď človek podpíše viazanosť, nemá istotu, že ju aj dokončí.

KOMENTÁRE

Skutok sa stal. Únos sa vracia sa do kín aj do parlamentu

Mantru „skutok sa nestal“ verejnosť často vníma presne naopak.


Už ste čítali?