Pán Počiatek, ten bordel poupratujte lepšie!!

Autor: Tomáš Bosák | 3.9.2013 o 15:53 | (upravené 3.9.2013 o 16:17) Karma článku: 19,85 | Prečítané:  1035x

Vrcholoví predstvitelia manažmentu štátnej železničnej spoločnosti Cargo sa správajú tak, že asi nikdy predtým ani len nevideli správu o ekonomickom vývoji ich spoločnosti. O priepastných dlhoch, ktoré Cargo má už roky.

Je to dlh okolo pol miliardy eur a súčasná strata činí okolo 12 miliónov eur. Súkromná spoločnosť by už pri podobných dlhoch dávno vykázala bankrot. No štátne Cargo si dopraje aj pri neuveriteľnom zadĺžení luxus. Teda, aby som bol presný, luxus si doprajú páni vo vrcholových funkciách Carga. Len podotýkam, že Cargo prepustilo obrovský počet svojich zamestnancov a zahájilo šetriaci režim. Lenže tí manažéri tam hore v kanceláriách si zmysleli, že na starých trojročných audinách predsa oni nemôžu jazdiť a je potrebné nakúpiť najnovšie audinky. Chúdence, veď tie trojročné audiny už podľa nich patria na šrotovisko.

Nakoľko sa ale kúpa nových audín dostala až k ministrovi dopravy Počiatkovi, tak ten spravil bu-bu-bu a Cargo teraz musí hľadať iné cesty ako obnoviť svoj "zanedbaný" vozový park. Všetko by teda vyzeralo k spokojnosti ľudí. Lenže Počiatkovo pokarhanie bude mať zrejme efekt len tak naoko. Je predsa kríza a ľavicový sociálny volič nesmie byť dráždený pravicovými kapitalistickými ťahmi. Ak by mal Počiatek naozaj snahu poupratovať v Cargu, tak tých "pretekárov" na čelných pozíciách by odvolal alebo by im zakázal akýkoľvek nákup áut. Veď voziť sa na trojročných audinách nie je žiadna hanba. Počiatek ale len urobil pár povinných ťahov s metlou a nové audiny zmiznú. Ale vedenie Carga sa netají, že nakupovať nové autá bude. Len zmení značku a cenu. A možno sa dočkáme nejakej výhodnej zmluvy, ktorou sa ešte aj pochvália pred kamerami, ale pod stolom bude skrytých niekoľko dodatkov a koniec koncov bude cena rovnaká ako pri zamýšlaných audinách.

Je to ako keď nominanti KDH si vyplácali povestné zlaté padáky a vedenie KDH samozrejme o ničom nevedelo. Tak buď máme tak slabých ministrov alebo len ticho tolerujú svojim podriadeným to, čo by robili aj samotní ministri.

Takže audiny v Cargu nebudú. Aspoň zatiaľ. Skôr by sa ten úžasný manažment extra zadĺženej štátnej spoločnosti mal poobzerať po nejakom dobrom bicykli alebo kolobežke. Beznádejne zadĺžené Cargo totiž dostalo od Protimonopolného úradu pokutu vyše 10 miliónov eur. Pri tejto pokute vyzerá snaha nakúpiť nové autá ešte pažravejšie....Ale veď stačí prepustiť pár železničiarov a bude aj na pokutu, aj na autíčka...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Polis: SNS po kríze výrazne stratila

SNS by získala menej percent, než bol jej volebný výsledok v roku 2016. Politológ za tým vidí správanie jej predsedu Andreja Danka.

EKONOMIKA

Obchvat Ružomberka. Mal byť hotový, bude meškať roky

Úsek plánujú dokončiť až v roku 2021.


Už ste čítali?