Paška neúspešne zmenil profesiu

Autor: Tomáš Bosák | 28.8.2013 o 16:33 | (upravené 28.8.2013 o 16:55) Karma článku: 25,74 | Prečítané:  2996x

V SMERe majú patent hádam na všetko. Majú tam skvelého poľnohospodára, fanušíka hazardných hier, kachličkára a samozrejme historika. A po stretnutí so šéfom ruskej dumy majú historikov dokonca dvoch.

Paška, to je ten pán, ktorý nežnú revolúciu v novembri 1989 nezachytil. Veď už všetci vieme prečo. Renovoval. Ale na oslobodenie Československa v roku 1945 si pamätá dobre. Šéfa ruskej dumy totiž uisťoval, že na Slovensku nehrozí niečo ako je deformovanie histórie. A slobodu vydobytú červenou armádou si budeme dobre a poslušne pamätať. Na to už SMER dohliadne. Nuž je zvláštne, že Paška si pamätá tú najstaršiu udalosť spojenú s Rusmi. Keď už sa stretol s tým pánom z Ruska, mohol si napríklad vyžiadať tzv. pozývací list z roku 1968, vďaka ktorému nás tí naši osloboditelia z východu prišli na niekoľko rokov strážiť. Ale Paška  si zrejme len nespomenul, že bol aj nejaký august 1968. Ale beriem to len ako snahu poslušného žiačika, ktorý sa chce vyrovnať svojmu učiteľovi. Veď v SMERe sú úlohy pevne rozdelené a hlavným historikom je pán Fico. Aj s jeho Jánošíkom a Svätoplukom.

Tak to dopadne vždy, keď chce niekto svojvoľne zmeniť profesiu. V júli 2013 sa Fico spolu s Jahnátkom chceli spoločne zahrať na poľnohospodárov. Dozerali na žatvu a sľubovali nám pokles cien potravín o niekoľko percent. Je koniec augusta a ceny dole nepôjdu. Naopak. Niekto sa nám pri tej žatve prerátal. A tak si v SMERe našli ďalšiu zábavku a to doslova. Bločkovú lotériu, veď nech už aj ten Kažimír má nejakú zábavku. O pár mesiacov uvidíme, ako dopadne pán minister financií, či nám jeho hazard zachráni rozpočet.

Keď už sa teda Fico neosvedčil ako poľnohospodár a Paška sa snažil rozprávať niečo na spôsob histórie, doporučujem pánom v SMERe, aby sa venovali svojim zadeleným profesiám a neliezli kolegom do kapusty. Pán Fico ovláda históriu a pán Paška nech ostane pri kachličkovaní. Pardon, pri renomovaní...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Elon Musk chce zastaviť zabijacké stroje. Zlyhá

Stovka výskumníkov chce, aby OSN zakázalo umelú inteligenciu v zbraniach. Ich cieľ je ušľachtilý, ale takmer určite nesplniteľný.

DOMOV

Lunter preskočil v prieskume Kotlebu

Voľby v banskobystrickej župe by vyhral Ján Lunter.


Už ste čítali?