Pažravosť vládnej strany nepozná hranice

Autor: Tomáš Bosák | 25.8.2013 o 12:37 | (upravené 25.8.2013 o 13:02) Karma článku: 26,00 | Prečítané:  8007x

Poslanci v parlamente neslúžia SMERu len na schvaľovanie zákonov, ale sú vhodným prostriedkom aj na financovanie vlastnej strany. Vďaka niektorým poslancom SMER vyciciava štátny rozpočet.

SMER vlastní veľký počet nehnuteľností po celom Slovensku, ktoré získal najmä spojením so stranou SDĽ. Zároveň SMER-SD ako víťaz volieb v roku 2012, a to priepastným rozdielom, berie najviac peňazí zo štátneho rozpočtu zo všetkých politických strán. Ale ani to nestačí vládnej strane, aby si našla ešte ďalší, bočný príjem, ktorý je zákonný a všetci si tak môžeme akurát zašomrať a ponadávať. Aj preto sa v najbližších rokoch vo financovaní politických strán nič radikálne nezmení.

Až 32 poslancov SMERu si totiž vo svojich mestách prenajíma kancelárie v priestoroch, ktoré vlastní Agentúra SMER, s.r.o., ktorá je straníckou organizáciou. Títo poslušní poslanci platia nájmy ďaleko vyššie ako sú skutočné ceny za prenájom v jednotlivých mestách. Príklad z mesta Senice, ktorý vo svojom článku uviedli Hospodárske noviny. Poslankyňa SMERu Nachtmannová v Senici platí za prenájom 560 eur mesačne, hoci komerčná cena za prenájom kancelárie sa v Senici pohybuje okolo 250 eur. Toľko platí za prenájom v Senici aj poslanec Droba.

32 poslancov SMERu teda vďaka predraženým nájmom vyciacava viac peňazí zo štátneho rozpočtu a tie potom prúdia cez Agentúru SMER, s.r.o. priamo na účet vládnej strany. Hoci Ficovi a spol. mnoho opozičných politikov nadáva do ekonomického analfabeta, keď je potrebné finacovať vlastnú stranu, evidentne až taký analfabet nie je. Podľa prepočtov Hospodárskych novín takto SMER vďaka vlastnej agentúre zhrabol zo štátneho rozpočtu 100 tisíc eur. Takže ak bude v najbližšom čase Kažimír vykrikovať, že mu práve niekde vypadlo 100-tisíc eur, mali by sa vo vládnej strane zamyslieť a trocha okresať prenájmy pre svojich poslancov. Lebo hoci je to všetko v medziach zákona, je to práčka na peniaze a to si je potrebné povedať úplne otvorene.

Ak takto poslanci a politické strany šafária s peniazmi zo štátneho rozpočtu, potom mi príde neskutočne trápne, keď sa poslanci chvália, ako si zmrazili platy. A je neskutočné trápne, keď idú politické strany rozprávať o zmene financovania politických strán. No chudáčikovia v SMERe prišli na to, ako si v ťažkých krízových časoch privyrobiť na štátnych peniazoch a žiadna zmena zákona preto nehrozí.

..A to z úst vlády stále počúvame, v akej ťažkej situácii je vládna kasa. No tá stranícka v centrále SMERu je evidentne až preplnená..  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Elon Musk chce zastaviť zabijacké stroje. Zlyhá

Stovka výskumníkov chce, aby OSN zakázalo umelú inteligenciu v zbraniach. Ich cieľ je ušľachtilý, ale takmer určite nesplniteľný.

DOMOV

Lunter preskočil v prieskume Kotlebu

Voľby v banskobystrickej župe by vyhral Ján Lunter.


Už ste čítali?