Richter a Kažimír. Matematickí mágovia

Autor: Tomáš Bosák | 15.8.2013 o 8:45 | (upravené 15.8.2013 o 9:04) Karma článku: 17,07 | Prečítané:  569x

Súčasná vláda má dobrý zvyk vyberať si čísla a štatistiky, ktoré by presvedčili voličov, že zamestnanosť stúpa, resp. rast nezamestnanosti sa zastavil. Problém vlády je, že ich číslam neverí nikto.

Richter, Kažimír a aj Fico môžu robiť nespočetné množstvo tlačových konferencií, ukazovať grafy o pozitívnom zahraničnom obchode Slovenska, či miernom hospodárskom raste, čo je najmä vďačná téma pána premiéra. Skutočnosť a realita medzi ľuďmi je taká, že nájsť si v súčasnosti zamestnanie a ešte aj dobré zamestnanie, je priam syzifovská práca. A nie je to len o východe Slovenska, problém s prácou sa už objavil aj na západnom Slovensku a Bratislave.

Štatistický úrad zverejnil nové čísla, podľa ktorých už rok klesá zamestnanosť na Slovensku. Richter a Kažimír ako správni matematickí géniovia vraj číslam Štatistického úradu nerozumejú. No ani sa im nečudujem, lebo ich poradcovia im predkladajú čísla čo najviac upravované v prospech dobrej ministerskej nálady. Ak Kažimír a Richter spochybňujú čísla Štatistického úradu a tvrdia opak, potom je potrebné pripomenúť, že na stranu Štatistického úradu sa postavili aj analytici bánk a aj Národná banka Slovenska. Prepad zamestnanosti sa týka 24 tisíc ľudí, čo je dosť vysoké číslo. Tento údaj je ale očistený o sezónne práce a práve leto zrejme vytvorilo iné štatistiky u Richtera a Kažimíra.

Nuž, som zvedavý s akými číslami nás nadchne minister Richter na jeseň, keď sa sezónne práce skončia, na úrade práce sa prihlásia neúspešní absolventi stredných škôl a možno ešte aj vysokých škôl. Keď už sa Richterovi nedarí bojovať s nezamestnanosťou, zrejme dostane Ústredie úradu práce pokyn, aby opäť zmenilo metodiku na výpočet nezamestnanosti, aby boli tie čísla o niečo viac ružovejšie ako je skutočnosť. Alebo potom je tu ešte jedna možnosť, ako sa vyhnúť rozdielnym štatistikám. Páni Richter a Kažimír by mohli u svojho kolegu Čaploviča absolvovať dodatočný rýchlokurz matematiky. Pán minister Čaplovič by im zabezpečil odvoz na audinke a triedu by im vyzdobil krásnymi kyticami, o ktorých nikto nič nevie...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.


Už ste čítali?