Pán Čaplovič, nastal Váš čas!!

Autor: Tomáš Bosák | 6.8.2013 o 9:49 | (upravené 6.8.2013 o 10:13) Karma článku: 27,19 | Prečítané:  2941x

Hoci audit Kažimírovho rezortu skončil na ministerstve školstva až v máji 2013, Čaplovič už v marci 2013 predpokladal svoje víťazstvo. A vraj budeme po ukončení auditu všetci prekvapení.

Audit skončil a neviem, či som prekvapený. Kažimírov rezort síce kľučkoval a odmietal zverejniť výsledky auditu, ale ani rezort financií nedokázal zakryť, že na ministerstve školstva sa peniazmi ohadzovali úplne netransparentne. A keď nám Čaplovič sľuboval prekvapenie a tlačovú konferenciu po ukončení auditu, tak žiadna tlačovka sa nekonala. Pán minister zrejme ešte využíva uhorkovú sezónu, ale pred otázkami novinárom sa určite neskryje.

Takže drahý nákup kvetov sa nepodarilo ministerstvu vydokladovať. Žiadne faktúry, žiadne bločky. Čaplovičov rezort sa oháňal len ďakovným listom zo školy v Piešťanoch. Ak takto nakupuje štát a takto skvalitňuje výber DPH, tak aj každý podnikateľ na Slovensku si môže do nákladov dať peniaze za kúpu akéhokoľvek tovaru a potom stačí predložiť ďakovný list. Čaplovič sa stal v tomto momente určite priekopníkom v nakupovaní kvetov.

Ale úplne v poriadku nebol ani nákup vín za niekoľko tisíc eur. Ministerstvo totiž vyhotovilo objednávku až dva týždne po dodaní tovaru. To sa musia financmajstrovia na čele s Kažimírom trieskať po hlave, čo to ten Čaplovič stvára. Alebo Čaplovičova výprava na paralympijských hrách v Londýne. Riaditeľka kancelária nocovala v Londýne za 825 eur a asistentka riaditeľky si dokonca dopriala dvojposteľovú izbu za 960 eur. A to si svoju "dovolenku" neplánovane predĺžili z troch dní na štyri.

A to bol ešte Kažimírov audit milostivý v tom, že neriešil Čaplovičovu obľúbenú audinku od Malchárka, nakoľko ministerstvo to auditorom ani neumožnilo a celý prípad okolo vozového parku si rieši vlastnou cestou.

Veľa nechýbalo a výsledky auditu ani nemuseli byť zverejnené. Ministerstvo finacií poskytlo výsledky pánovi Crmomanovi z iniciatívy Vláda tvrdí, že nie sú peniaze, tak jej ich učitelia pomôžu nájsť, ale zároveň ho upozornilo, že ak to zverejní, bude postupovať podľa platnej legislatívy. Vláda teda robí všetko preto, aby zakryla neschopnosť ministra Čaploviča.

Pán minister nastal Váš čas, buď vysvetlovať alebo odstúpiť. Audit potvrdil Vašu neschopnosť transparentne nakupovať a vystavili ste si sám červenú kartu. Len je škoda, že o dianí na ihrisku vždy rozhoduje rozhodca a nie hráči a diváci. A ten rozhodca na čele vlády Vás určite nevykartuje. No niekedy je lepšie odísť s akou takou hrdosťou, ako zo seba robiť naďalej neschopného a nekompetentného. Máte čas rozmýšľať do začiatku školského roka, aby nemusel prváčikov vítať minister, ktorý namiesto skvalitnenia školstva nakupuje drahý alkohol a predražené kvety. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Obchvat Ružomberka. Mal byť hotový, bude meškať roky

Úsek plánujú dokončiť až v roku 2021.


Už ste čítali?