Pán minister transparentný

Autor: Tomáš Bosák | 25.7.2013 o 16:13 | (upravené 25.7.2013 o 16:47) Karma článku: 24,45 | Prečítané:  2190x

Minister vnútra pán Kaliňák sa vie zapáliť pre svoju prácu. No škoda, že mu ten zápal vydrží akurát tak pred kamerami a novinármi.

Na jeseň roku 2012 sa Kaliňák predbiehal s tlačovkami, kde sa snažil ohúriť veľkou tzv. rómskou reformou. Blíži sa jeseň roku 2013 a po Kaliňákovej pripravovanej reforme ani pes neštekne. A je to len niekoľko dní dozadu, čo premiér potvrdil, že na sociálne dávky vláda nesiahne. Kaliňákova reforma tak stratila základný oporný bod.

Zápal pre svoju vec vie predviesť pán minister aj keď sa hovorí o verejnom obstarávaní. Keď som si pozrel pár politických debát, kde bol hosťom, navonok to vyzeralo, že mu eminentne záleží, aby bolo verejné obstarávanie čo najviac prehľadné a štát ušetril. Nuž aj by som mu uveril, keby nebolo tej pochybnej Kaliňákovej agentúrky z Horných Plachtiniec. Pri tejto kauze sa Kaliňák skutočne ukázal, aká je jeho znalosť verejného obstarávania a či je ten jeho zápal len hraný pre svojich voličov alebo skutočný. A výsledok? Nuž pán minister transparentný až takým zapáleným odborníkom nie je.

Možno hrá Kaliňák len hru s časom a dúfa, že na kauzu Horné Plachtince sa jednoducho zabudne. Tak to väčšinou na Slovensku býva. Podľa informácii, ktoré priniesli Hospodárske noviny, totiž Kaliňák a teda jeho ministerstvo zmluvu s agentúrou z Horných Plachtiniec stále nezrušili!!! Jediné vysvetlenie z ministerstva je, že sa nedarí s agentúrou skontaktovať. Nuž problémom je, že ministerstvo posielalo svoje výzvy na adresu pani Lutherovej, ktorá ale už od 3. júna 2013 v agentúre nefiguruje. To sa dá jednoducho zistiť na webovej stránke obchodného registra.

Ministerstvo tiež argumentuje, že po tom, ako podľa obchodného registra z agentúry vystúpila aj samotná obec, je už dohoda nevykonateľná. Ale to je dosť chabé zdôvodnenie Kaliňákovho rezortu, prečo ministerstvo samo od seba neprišlo s iniciatívou na zrušenie zmluvy.

Vychádza mi z toho všetkého iba jediný dôvod, prečo sa ministerstvo vnútra hrá na mŕtveho chrobáka. Veria, že časom na kauzu zabudnú nielen ľudia, ale aj novinári a politici a ponechaním zmluvy si tak ministerstvo necháva zadné dvierka, ako agentúre predsa len dať zarobiť. Ale komu tých 130 miliónov eur naozaj kvapne na účet? A čo na to pán minister transparentný? Zrejme dovolenkuje...len dúfam, že nie zasa zadarmo v Čiernej Hore.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Polis: SNS po kríze výrazne stratila

SNS by získala menej percent, než bol jej volebný výsledok v roku 2016. Politológ za tým vidí správanie jej predsedu Andreja Danka.

EKONOMIKA

Obchvat Ružomberka. Mal byť hotový, bude meškať roky

Úsek plánujú dokončiť až v roku 2021.


Už ste čítali?