Prezidentov plat a verejný dlh

Autor: Tomáš Bosák | 23.7.2013 o 16:13 | (upravené 23.7.2013 o 16:36) Karma článku: 23,19 | Prečítané:  2110x

Na jednej strane sa verejný dlh Slovenska šplhá k astronomickým výškam a láme rekordy, na druhej strane sa dočítam, že náš pán prezident je najlepšie zarábajúcou hlavou štátu z postkomunistických krajín.

9 360 eur mesačne. Toľko dostáva pán Gašparovič. Jeho hovorca Trubač nekomentoval, či je ohodnotenie prezidenta adekvátne. A ani nemusel, o našej hlave štátu si urobí mienku každý sám. Ťažko je počúvať správy o nekonečnom verejnom dlhu, keď každý Slovák má vraj sekeru okolo 7000 eur a prezidenta, ktorého právomoci sú minimálne, dokážeme platiť kráľovsky.

Nech je Zeman na smiech alebo pre zábavu, ale 30 percent svojho platu plánuje posielať na splácanie českého štátneho dlhu. U Gašparoviča zrejme niečo nepredstaviteľné. Napokon, jeho "kraľovanie" sa pomaly končí, kandidovať nemôže, takže žiadnych dobrých skutkov sa z jeho strany už asi nedočkáme. Ale jeho mandát si určite bude pamätať celé Slovensko. Len škoda, že sa to nebude týkať jeho práce, ale skôr jeho prešľapov, poľovačiek a slovných hračiek. Tak ako si všetci spomenieme aj na prvé miesto v platovej hitparáde. Najmä keď vláda bude musieť naďalej kašľať na istoty, lebo pokladnica je prázdna a znova sa budú uťahovať opasky. Ale samozrejme sociálne....

Ale nielen Gašparovič je tŕňom v oku, keď sa hovorí o verejnom dlhu a zadĺžení každého z nás. Posledné dni boli bohaté na čierne ovce. Tak napríklad štátna zdravotná poisťovňa si ide vyhodiť z kopýtka a minie takmer 600-tisíc eur na prepoisťovaciu kampaň. Teraz neviem, či vo vedení Všeobecnej zdravotnej poisťovne nečítali noviny, že vláda plánuje iba jednu zdravotnú poiťovňu, alebo sa Fico potichu vzdal svojho megalomanského cieľa vyhnať súkromné zdravotné poisťovne....Alebo páni Ftáčnik a Dvonč. Sedeli nezákonne v dozornej rade Komunálnej poisťovne a teraz keď sa to prevalilo, hrajú sa na nevedomých a sypú si popol na hlavu. Aké zmluvy uzavreli mestá Bratislava a Nitra, či boli primátori odmeňovaní aj v súkromnej poisťovni, či boli transparentne vynaložené verejné peniaze, to vedia len obaja títo páni.

Prezidentov plat je len špičkou ľadovca v mrhaní verejnými peniazmi, ale za to je to poriadna špička...má hodnotu 9 360 eur mesačne.

  

  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zomrel bývalý šéf BMG Invest Vladimír Fruni

Vladimírovi Frunimu operovali vo Veľkej Británii žlčník, zomrel doma po návrate z nemocnice.

EKONOMIKA

Môžu vám zvýšiť cenu uprostred viazanosti, ako to urobilo UPC?

Aj keď človek podpíše viazanosť, nemá istotu, že ju aj dokončí.

KOMENTÁRE

Skutok sa stal. Únos sa vracia sa do kín aj do parlamentu

Mantru „skutok sa nestal“ verejnosť často vníma presne naopak.


Už ste čítali?