Čo nám "radia" Gašparovič a Paška

Autor: Tomáš Bosák | 7.7.2013 o 13:20 | (upravené 7.7.2013 o 17:35) Karma článku: 26,69 | Prečítané:  3071x

Konečne sa mali kde naše tri najvyššie ústavné veličiny spoločne ukázať a kázať svojmu národu svorne o histórii, súčasnosti, dedičstve a najmä materializme.

Snaha uctiť si históriu a jej dedičstvo smerom k súčasnosti je vždy pekné gesto. Aj keď v prípade politikov sa ťažko vyhnúť dojmu, že ide viac o politickú kampaň ako o naše dejiny. Oslavy príchodu Cyrila (v čase príchodu na naše územie ešte Konštantína) a Metoda sa končia práve dnes a hovorí sa najmä o ich prínose v podobe písma, kultúry a aj kresťanstva. No čuduj sa svete, predseda parlamentu Paška a náš pán prezident Gašparovič ešte našli v dedičstve príchodu Cyrila a Metoda inú črtu.

Náš pán prezident poriadne zamotal hlavu historikom, keď pápež vraj podľa neho ustanovil za štvrtý liturgický jazyk v období Cyrila a Metoda popri hebrejčine, latinčine a gréčtine, slovenčinu. Takže pán prezident otvoril novú kapitolu v dejinách Slovenska a Cyril a Metod nám teda zanechali slovenčinu a nie staroslovienčinu. Aspoň podľa našej hlavy štátu....Ale pán prezident už toho premenoval vo svojej prezidentskej histórii naozaj veľa, toto je len tradičné potknutie sa. Alebo to bol len úmyselný preklep, ako pozdvihnúť slovenské dejiny. Každopádne, človeka, ktorý mu píše prejavy, by mal už dávno vymeniť. Alebo si text jednoducho viackrát predčítať.

Ale Gašparovič spolu s Paškom zaujali niečím iným ako manipuláciou našich dejín. Obaja páni poukázali na to, že v súčasnom svete hrá najväčšiu rolu mamona, všade prítomný materializmus a neberie sa ohľad viac na duchovné hodnoty....Chápem, že najvyšší ústavní činitelia by mali smerovať k národu nejaké múdre slová, ale až takúto múdrosť som naozaj nečakal. Najmä nie, ak o materializme hovorí človek, ako Paška, či Gašparovič. Paška, ktorý má obrovský vplyv v zdravotníctve na Slovensku a Gašparovič, ktorý po boku Mečiara bol súčasťou našej temnej histórie, keď sa Slovensko rozpredalo kamáratom a dostalo sa do úplnej európskej izolácie. Na vtedajší materializmus sa len ťažko dá zabudnúť.

Ak teda sa ľudia majú zbaviť materializmu, tak Paška a Gašparovič môžu nám všetkým ísť príkladom. Skutky, nielen prázdne slová. Pán prezident sa po uplynutí svojho prezidentského mandátu môže vzdať výhod, ktoré mu ostanú aj po odchode do dôchodku, napríklad časti svojej tučnej penzie a Paška by sa mohol vzdať svojho obrovského vplyvu v zdravotníctve. Až potom môžu veselo rozprávať ľuďom o materializme a mamone.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

BRATISLAVA

Rušiť gymnáziá, prihlasovať ľudí? Kandidáti povedali, čo chcú s Bratislavou

V SME Naživo diskutovali Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý.


Už ste čítali?