Bojazlivosť SMERu-SD "zabila"parlament

Autor: Tomáš Bosák | 2.7.2013 o 17:05 | (upravené 2.7.2013 o 17:34) Karma článku: 29,30 | Prečítané:  2623x

Vládny SMER-SD sa snaží za každú cenu presvedčiť národ, že vedie krajinu tým správnym smerom a cestou istôt. V skutočnosti SMER-SD vedie krajinu presne k stavu, v akom sa sa nachádzala krajina v roku 2010.

SMER-SD vedie silnú propagandu o tom, ako láka investorov, zbiera peniaze v Európskej únii na podporu zamestnanosti, ako zdanil len bohatých a chudobných sa škrty nedotkli. Vládna strana si sama okolo seba vytvorila bublinu dokonalosti. Voličov stále podľa prieskumov dokáže presvedčiť. V skutočnosti ale vládna strana nie je schopná reagovať na kritiku a už vôbec nie o nej akokoľvek diskutovať. Príkladom je situácia v parlamente.

Branno-bezpečnostný výbor sa nezaoberal situáciou okolo vojenského spravodajstva. Poslanci za SMERu-SD jednoducho program výboru neschválili a tak ho zablokovoli. Vysvetlením bolo, že minister Kaliňák sa nachádza na štátnom pohrebe zavraždeného horolezca. Výhovorka, ktorá prišla vhod a pohreb v žiadnom prípade neovplyvnil rozhodnutie vládnych poslancov. SMER-SD odmieta debatovať o kauze, ktorá by ho mohla pošpiniť.

SMER-SD ale zablokoval aj školský výbor, keď sa jednoducho jeho poslanci na rokovanie nedostavili a nebol uznášaniaschopný. Malo sa rokovať o Čaplovičovej novej školskej reforme. Hoci minister školstva verejne deklaroval, že diskusia bude otvorená a vypočuje si každý názor, výbor školstva odignoroval. To je tá propaganda SMERu-SD. Pred kamerami hra na veľkých demokratov a v zákulisí praktiky hodné dávnych rokov.

A aby egu SMERu-SD nebolo ublížené, nedovolil ani len debatu v pléne parlamentu o našom verejnom dlhu. O dlhu, ktorý sa vyšplhal na rekordnú úroveň 52 % HDP. Práve náš dlh je odpoveďou na vládnu politiku, lebo verejný dlh sa nepodarí oklamať žiadnymi tlačovými konferenciami a hľadaním verejného vinníka. Bačovanie SMERu-SD sa začína presne podobať na stav v rokoch 2006-2010. Jedine náš záväzok Európskej únii stlačiť deficit brzdí SMER-SD v úplnom rozhadzovaní. No vláda nepristúpila k žiadnemu šetreniu a už teraz sa obávam, aký ďalší konsolidačný balíček príjme na jeseň, či v budúcom roku. A možno sa bude zasa týkať len tých obľúbených Ficových 12 % obyvateľstva. No pán premiér to má prešpekulované dobre. Ak by SMER-SD nevytvoril vládu v najbližších voľbách, tak tá nová pravicová vláda by v snahe napraviť bordel po terajšej vláde musela opäť drasticky šetriť a tak by Fico opäť vstal z popola ako spasiteľ národa, ktorý myslí sociálne a na chudobných. SMER-SD to má prešpekulované z každej strany, len aby sme neskončili ako to Grécko, či Španielsko. Lebo ekonomické ukazovatele a Fico, to jednoducho dokopy nepasuje.

Je to ten obľúbený pán Fico, ktorý zadlžuje našu krajinu do rekordných čísiel.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Polis: SNS po kríze výrazne stratila

SNS by získala menej percent, než bol jej volebný výsledok v roku 2016. Politológ za tým vidí správanie jej predsedu Andreja Danka.

EKONOMIKA

Obchvat Ružomberka. Mal byť hotový, bude meškať roky

Úsek plánujú dokončiť až v roku 2021.


Už ste čítali?