Kaliňákovi hrdinovia a Ficova kačica

Autor: Tomáš Bosák | 26.6.2013 o 20:13 | (upravené 26.6.2013 o 20:37) Karma článku: 32,82 | Prečítané:  3926x

Kauza tunelovania vojenského spravodajstva sa začína v určitej rovine podobať na kauzu voľby nového generálneho prokurátora. SMER-SD nás krmí informáciami, že je ohrozená bezpečnosť krajiny.

Pri voľbe generálneho prokurátora sa snažil Fico predostrieť národu, že Slovensko z hľadiska bezpečnosti potrebuje čo najskôr nového generálneho prokurátora. Dôvody sú ale samozrejme prísne tajné. Hoci to bol pán práve Fico a jeho strana, ktorá dva roky udržiavala v krajine stav bez vymenovania generálneho prokurátora. Po dvoch rokoch zrazu v SMERe-SD dospeli, či prebrali sa? ... Nie, to tá bezpečnosť a ochrana krajiny.

Rovnako pri kauze tunelovania vojenského spravodajstva začína Fico hrať na city občanom. Je pravda, že bývalí príslušníci spravodajskej služby by sa len tak nemali premávať pred kamerami. Ale majú inú cestu? Ak by postupovali štandardnou cestou, upovedomili svojich nadriadených a zvyšok nechali na nich, tak na Slovensku sa nikdy o kauze vojenského spravodajstva nič nedozvieme. To je jasné ako facka, lebo SMER-SD robí všetko, aby kauza upadla do zabudnutia. A práve tam začala mediálna hra Fica a jeho strany. Podľa premiéra ide na 95 % o kačicu. Som rád, že aspoň tých 5 % tam pán premiér nechal, takže ani on si nie je úplne istý tou kačicou. Vzhľadom na to, že celá kauza sa šíri médiami ako mor, Fico rozohral novú hru. Vraj sa prezrádzajú tajné skutočnosti a môže to ohrozovať krajinu.

Ja sa pýtam, čo má byť na prvom mieste? Prezradenie pár bytov, tajných budov, či pár členov spravodajskej služby alebo má byť na prvom mieste údajné rozkrádanie majetku štátu? A majetok štátu rovná sa naše dane. Verejný záujem a verejná diskusia by do určitej miery mala byť samozrejmosťou.

A to že si chce SMER-SD iba chrániť vlastný kredit a vlastný zadok najlepšie dokumentuje minister vnútra Kaliňák. V roku 2011 boli agenti vojenského spravodajstva, ktorí vynášali informácie o odpočúvaní novinárov za čias Galka, pre Kaliňáka hrdinovia. Teraz už agenti, ktorí vynášajú informácie o tunelovaní vojenskej spravodajskej služby hrdinami nie sú. Kde nastal ten obrat v myslení pána Kaliňáka? No Kaliňák a Fico v opozícii je iný ako Fico a Kaliňák vo vláde. V roku 2011 agenti neohrozovali bezpečnosť krajiny, lebo SMER-SD bol v opozícii, teraz agenti ohrozujú bezpečnosť, lebo SMER-SD je vo vláde. Ale pozor, títo agenti neohrozujú bezpečnosť krajiny. Oni ohrozujú jedine bezpečnosť terajšej vládnej strany.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

BRATISLAVA

Rušiť gymnáziá, prihlasovať ľudí? Kandidáti povedali, čo chcú s Bratislavou

V SME Naživo diskutovali Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý.


Už ste čítali?