Harabin (opäť) nevie uniesť kritiku

Autor: Tomáš Bosák | 25.6.2013 o 16:06 | (upravené 25.6.2013 o 16:31) Karma článku: 25,25 | Prečítané:  1486x

Ďalší súdny spor, ďalšia žiadosť o odškodné. To je Harabinova odpoveď na akúkoľvek kritiku voči jeho menu. Teraz to môže stáť psychiatričku p. Papšovú 100 tisíc eur a RTVS 200 tisíc eur.

Pekné bolestné, za také peniaze sa už dá zaobstarať pekná dovolenka. Pani Papšová bohužiaľ doplatila na narcizmus pána Harabina, inak povedané Harabin a kritika, to je pre predsedu Najvyššieho súdu SR neprípustné spojenie. Papšová, inak ošetrujúca lekárka dvoch nebohých sudcov Majchráka a Laukovej, sa mala vyjadriť v zmysle, že naša justícia je chorá a obaja sudcovia mali zomrieť na tvrdú perzekúciu Harabina.

Na jednej strane dosť tvrdé a jasné stanovisko, ale čiastočne vytrhnuté z kontextu. V prípade pani Papšovej totiž nejde o politika, či bezduchého kritika justície a Harabina. Ide o lekárku - psychiatričku, ktorá len skúmala zdravotný stav svojich klientov. A najlepšie vedela, v akom psychickom stave obaja boli. Či bol jej výrok vhodný alebo prekročil hranice, to posúdi súd. Ukazuje sa tu ale iný problém. A to je, že Harabin sa stavia do pozície, že nikto na Slovensku si nemôže dovoliť kritizovať jeho osobu a jeho justíciu. A to je vážny problém. Lebo za čias tvrdého socializmu sa súdilo za akúkoľvek kritiku. Pán Harabin by si mal uvedomiť, že žijeme v 21. storočí, v krajine, ktorá je členom Európskej únie a občan má právo kritizovať tak politikov, ako aj stav našej justície. Myslím, že na Slovensku sa nájde veľké množstvo ľudí, ktorí by rovnako označili stav našej justície za "chorý". A či sa to pánovi Harabinovi páči alebo nie, tým že sa na niekoľko rokov prisal na Súdnu radu, či Najvyšší súd Slovenskej republiky, kritika justície sa automaticky bude spájať aj s jeho menom. A ak sa jeho meno údajne spája so Sadikim alebo s neprimeranými tlakmi v justícii, tak verejnosť má o tom právo hovoriť, písať a dožadovať sa pravdy.

Pán Harabin mi pripadá tak, že každé ráno si do vyhľadávača na internete nahodí svoje meno a hľadá, kde ho kto očiernil, aby mohol utekať na súd a žiadať peniaze. Niekedy je to už úsmevné, možno časom bude žalovať každého, kto vysloví jeho meno. Ale evidentne sa na tom dá pekne zarobiť.

A súdny spor pána Harabina a pani Papšovej je zaujímavý aj pre zahraničie. Zúčastnil sa ho totiž okrem iného aj americký veľvyslanec, britská veľvyslankyňa a pracovníci holandskej, dánskej a švajčiarskej ambasády. So zdravím justície na Slovensku to teda nie je až také ružové, keď ju poticho sledujú aj v zahraničí. A čerešnička na torte? Kto chýbal na súdnom pojednávaní? No predsa hlavný aktér, pán Harabin. Nuž pojednávanie bolo verejné, hoci žiadal opak a vraj je na pracovnej ceste v Čiernej Hore. Tuším, že to je tá krajina, kde si chodili Fico s Kaliňákom oddýchnuť...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.


Už ste čítali?