Z vládnych sľubov ostalo veľké....nič!

Autor: Tomáš Bosák | 18.6.2013 o 18:40 | (upravené 18.6.2013 o 19:04) Karma článku: 28,21 | Prečítané:  4890x

Ak pán Fico a minister Richter tvrdia, že robia všetko pre zvýšenie zamestnanosti na Slovensku, uvediem konkrétny príklad na jednom z miest Slovenska, kde obaja vyzerajú pred ľuďmi ako šašovia. Slušne povedané.

Vranov nad Topľou. Menšie mesto, kde chodia politici sa ukázať najmä tesne pred voľbami. Napriek tomu, že od volieb uplynulo len niečo vyše roka, Fico navštívil mesto oficiálne už dvakrát a nezaháľali ani Richter s Malatinským. A teraz k dvom konkrétnym príkladom Ficovej politiky zamestnanosti a podpory regiónov.

Skrachovaná firma Slotex Fashion a šičky, ktoré ostali bez výplaty doslova na hnojisku. V septembri 2012 vtedy Fico a Richter navštívili Vranov nad Topľou a okrem toho, že "vybavili" vyplácanie preddavkov z garančného fondu Sociálnej poisťovne, prepusteným šičkám sľubovali rýchle riešenie situácie. Dva až tri mesiace malo trvať, aby do Vranova prišiel nový investor, ktorý zamestná prepustené šičky a budú šiť uniformy pre jednotlivé ministerstvá. Minister Richter vtedy hovoril dokonca o dvoch až troch nových investoroch.

Výsledok? Táraniny premiéra a ešte väčšie táraniny Richtera. Investor žiadny, šičky na úrade práce alebo si hľadajú prácu samostatne.

Druhý prípad. Opustený priemyselný park vo Vranove nad Topľou mala svojou "návštevou" na pár rokov poctiť firma GrandWood Holding. Drevospracujúca firma mala zamestnať 390 ľudí a štát jej mal naliať vyše 21 miliónov eur. Na jar 2013 prišiel Fico so svojimi hovorcami, ministrom Malatinským a ďalšími papalášmi do priemyselného parku a pred obrovskými transparentami sa podpisovalo vo veľkom. Fico sa chválil do kamery, že toto sú konkrétne riešenia ako znížiť nezamestnanosť.

A výsledok? Prešlo pár mesiacov a z firmy GrandWood Holding, ktorá sídlila len v obyčajnom košickom paneláku a mala tie najrozmanitejšie napojenia na vládnu stranu, sa zrazu vykľulo jedno veľké klamstvo a jedno veľké svinstvo. Opäť táraniny premiéra.

Dvakrát verejne do očí oklamaní obyvatelia mesta, ktorým sa veľa sľubovalo a bolo z toho veľké...nič. Áno, nie každá investícia môže výjsť, ale keď sa už pán premiér a jeho banda boli dvakrát zadarmo napapať vo Vranove nad Topľou, tak teraz by sa tam mali vybrať tretíkrát a vysvetliť ako chlapi, že toto jednoducho nevyšlo. A ľudia ostanú naďalej bez práce. Ale na to by museli mať páni v SMERe odvahu a charakter. To u nich ale nehrozí. Skôr hrozí, že si ako obeť nájdu ďalšie slovenské mesto, kde budú chodiť jesť, piť a klamať ľudí a dávať im falošné nádeje.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Elon Musk chce zastaviť zabijacké stroje. Zlyhá

Stovka výskumníkov chce, aby OSN zakázalo umelú inteligenciu v zbraniach. Ich cieľ je ušľachtilý, ale takmer určite nesplniteľný.

DOMOV

Lunter preskočil v prieskume Kotlebu

Voľby v banskobystrickej župe by vyhral Ján Lunter.


Už ste čítali?