Ficove zapáchajúce alibi

Autor: Tomáš Bosák | 13.6.2013 o 15:56 | (upravené 13.6.2013 o 16:13) Karma článku: 23,15 | Prečítané:  1143x

Fico sa dočkal. Pán Čižnár mu prikývol a nášmu premiérovi spadol kameň zo srdca. Dvojročný plán na ovládnutie generálnej prokuratúry sa skončí víťazstvom. Aspoň dočasným.

Premiér sa celé dva roky snažil hádzať vinu okolo stavu generálnej prokuratúry na opozíciu. V jednom mal pravdu, terajšia opozícia to s voľbou Čentéša počas vlády Radičovej pekne pohnojila. Minimálne eticky to nebolo všetko s kostolným poriadkom. To aj predstavitelia vtedajšej vládnej garnitúry uznávajú. Ale Čentéš bol riadne zvolený, čo potvrdil aj Ústavný súd. A tak musel premiér vytiahnuť do boja svoje čierne kone. Najprv mesiace naťahovania zo strany Gašparoviča, potom Ústavný súd a teraz aj Rada prokurátorov.

Fico sa zachoval ako lišiak. No jeho správanie a pohŕdanie Čentéšom a demokraciou priam kole oči. Ale na Slovensku sa nepozerá na etiku v politike, preto tak aj politika u nás vyzerá. Pán premiér hľadá za každú cenu alibi, ako zmyť zo svojich rúk špinu okolo voľby generálneho prokurátora. No táto špina sa zmyť nedá. Je to len a len premiér, podľa ktorého skákal náš prezident a odďaloval vymenovanie Čentéša. Koľko bude potrebovať času teraz náš pán prezident, aby vymenoval Čižnára? Jeho povestných 24 hodín, ako to bolo pri Harabínovi?

Pán Čižnár môže byť skvelý prokurátor, nemusí ho diskvalifikovať ani to, že bol Ficovým spolužiakom. Ale vybral si veľmi zlé načasovanie na svoju kandidatúru. Sám totiž prispeje do kocúrkova, ktoré môže byť len na Slovensku. Budeme mať totiž dvoch legálne zvolených generálnych prokurátorov.

Fico sa môže odvolávať na to, že Čižnára si predsa vybrala Rada prokurátorov, ale Čižnár bol jediným kandidátom Fica už dávno predtým. Ešte predtým ako sa k nemu vyjadrila Rada prokurátorov. Kocky sú hodené. Generálna prokuratúra patrí SMERu a to tam ešte naďalej pobehuje pán Trnka. Ostáva už len Najvyšší kontrolný úrad. Sám som zvedavý, aké zapáchajúce alibi vytiahne pán premiér v tomto prípade.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.


Už ste čítali?