Keď premiér škrípe zubami a potrebuje spolužiaka

Autor: Tomáš Bosák | 7.6.2013 o 19:24 | (upravené 7.6.2013 o 19:54) Karma článku: 23,85 | Prečítané:  1502x

Chudáčik pán premiér. Ústavný súd neprijal jeho pomocnú ruku a čuduj sa svete, ešte aj Gašparovič neposlúcha úplne ako je zvykom.

Fico sa správa ako veľký boss. Je to len na jeho dobrej vôli, že SMER ešte nepristúpil na voľbu nového generálneho prokurátora. Nakoľko Ústavný súd pozastavil účinnosť novely, ktorú pripravil SMER a mala pomôcť odblokovať rozhodovanie na Ústavnom súde, Fico už škrípe zubami. Nie je zvyknutý, aby sa mu niekto okrem opozície vzoprel. Došla mu trpezlivosť a po záplavách na Dunaji prichádza záplavová vlna aj do parlamentu. Vyzerá to tak, že SMER bude voliť generálneho prokurátora už v júni.

Ale Fico hrá s horúcimi kockami. Buď si zvolí svojho človeka alebo bude vyzerať ako babrák a nepomôže mu ani jeho povestná srdcervúca tlačová konferencia, kde vie obviniť každého z nepriateľstva proti socialistom. No Fico už prvé strápnenie zažil. Opäť chcel využiť svoju najobľúbenejšiu figúrku...nášho pána prezidenta. No ten sa zachoval priam šokujúco. Podľa jeho vyjadrenia sa nemá čo v súčasnej dobe zaoberať voľbou nového generálneho prokurátora. To prináleží parlamentu. Ale na to náš skvele právnicky vzdelaný premiér zrejme zabudol.

Lenže pán premiér zabudol aj na človeka menom Čentéš. Tento pán je totiž len tak mimochodom stále legálne zvolený generálny prokurátor. A má vlastne už poslednú nádej, obrátiť sa na európske súdy. A tam zvykne Fico prehrávať na celej čiare. Kým na Slovensku sa správa Fico neobmedzene, európske súdy mu ukazujú zrkadlo. Stačí spomenúť arbitráže okolo súkromných zdravotných poisťovní a stratené milióny. Takže je dosť možné, že Fico si zvolí svojho človeka a európske súdy podporia Čentéša. Bola by to potom zvláštna situácia. Mesiace nemá Slovensko generálneho prokurátora a zrazu by malo dvoch.

Ale nakoľko Fica nezaujíma, čo si o ňom myslia v Európe, presadí svojho človeka. A tam kráča po tenkom ľade. Musí nájsť človeka, z ktorého s prepáčením urobí blbca a posadí ho do kresla generálneho prokurátora ako ovečku SMERu. Napriek tomu, že Ústavný súd stále rozhoduje o niekoľkých námietkach vo veci Čentéša. A tak má Fico jediného človeka, svojho spolužiaka Čižnára. Práve na Čižnára bude teraz vyvíjaný neuveriteľný tlak. Fico ho potrebuje za každú cenu, lebo v zálohe nemá nikoho, kto by aspoň trocha spĺňal kritériá.

A tak sa Čižnár bude musieť rozhodnúť, či sa dehonestuje pred celým Slovenskom, aj svojimi kolegami alebo sa zachová ako správny prokurátor a svojmu spolužiakovi dá košom. Jeden z tých dvoch pánov bude vyzerať zrejme už o pár týždňov ako totálny šašo.   

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.


Už ste čítali?