To už je posadnutosť, pán premiér!

Autor: Tomáš Bosák | 3.6.2013 o 17:58 | (upravené 4.6.2013 o 15:20) Karma článku: 28,15 | Prečítané:  2643x

Keď vláda zvyšuje dane, má problém so zvýšením platov pre učiteľov, vyrabovala druhý pilier, tak automaticky ma napadne jediné...nie sú peniaze. Ale to je omyl, lebo na svoju zábavku si premiér opäť našiel pár miliónikov.

Ficovým najväčším žlčovým kameňom sú súkromné zdravotné poisťovne.  Je to priam jeho modla, ktorú vyvýšil nad všetky ciele. A nepozerá sa ani na jednu stranu, ani druhú stranu, je to už posadnutosť. Je rok 2013 a ešte stále nie je doriešený súdny spor, ktorý sa týkal zákona z dielne prvej Ficovej vlády. A to zákaz pre súkromné zdravotné poisťovne vyplácať si zisk zo zdravotného poistenia. Aj vtedy Fico vyhlasoval, že súdov sa nebojí. Naozaj, on sa súdov báť nemusí. My máme momentálne zablokovaných 30 miliónov eur a nikto netuší, čo s nimi bude. No ružovo to pre štát nevyzerá.

Ale čo tam po 30 miliónoch, veď to sú drobné pre štát. Trocha zvýšime dane a sekera je naspäť, že pán premiér? Keď teda prvý zákon z dielne nášho premiéra - právnika bol neúspešný, je potrebné napraviť krivdu a zdvihnúť si renomé. A tak prichádza na scénu pani Zvolenská. Fico už prešiel do záverečného útoku a nechce zakazovať zisk zdravotným poisťovniam, chce ich krk. A v tomto prípade leží ťarcha zodpovednosti na Zvolenskej. Fico sa už dobre poistil. Ak by opäť pohorel na celej čiare, aby nevyznel ako hlupák, celú vinu môže potom hodiť na Zvolenskú.

Ja netuším, aký systém je lepší. Či je to jedna zdravotná poisťovňa alebo je to viac zdravotných poisťovní. Desí ma spôsob, akým Fico slepo ide za svojím socialistickým cieľom. Bez ohľadu na cenu pre tento štát.

3,4 milióna eur. To je suma, ktorú Ficova vláda dá poradcovi, ktorý má pripraviť analýzu, ako vytlačiť súkromné zdravotné poisťovne zo Slovenska. 3,4 milióna eur vyhodených do vzduchu, do prievanu a neviem ako to ešte slušne nazvať. To nie sú peniaze na právnikov, to sú peniaze na jednoduché poradenstvo. Ďakujem pekne, ak nemáme na Slovensku lacnejšieho poradcu. Poradca zhltne milióny, načarbe na papier niečo, čo ho napadne pri venčení psa alebo pri pohári vína a štát sa pustí do vopred prehratého boja. Keď o pár rokov prehráme medzinárodné arbitráže, bude tento "poradca" vracať 3,4 miliónov eur?

Alebo ich bude vracať náš posadnutý premiér? Nie radšej obetuje aj celý rozpočet, len aby tých kapitalistických zbohatlíkov dostal zo Slovenska.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Elon Musk chce zastaviť zabijacké stroje. Zlyhá

Stovka výskumníkov chce, aby OSN zakázalo umelú inteligenciu v zbraniach. Ich cieľ je ušľachtilý, ale takmer určite nesplniteľný.

DOMOV

Lunter preskočil v prieskume Kotlebu

Voľby v banskobystrickej župe by vyhral Ján Lunter.


Už ste čítali?