Gašparovičov synáčik sa podal na otca

Autor: Tomáš Bosák | 1.6.2013 o 18:00 | (upravené 1.6.2013 o 18:18) Karma článku: 27,69 | Prečítané:  1335x

A robí si, čo chce. Pod vládnym hotelom Bôrik si stavia domček, troška vyšší ako mu dovolil stavebný úrad. Vyšší o tri metre.

Pán Mráz, ktorý je, resp. bude priamo susedom Gašparovčovho syna sa sťažuje, že v tomto štáte stačia známosti a nič nezmôžete. A bohužiaľ má pravdu. Ako sused mal byť podľa zákona účastníkom stavebného konania. Stavebný úrad ho ale zo svojho konania vylúčil, čo bolo protiprávne. Potvrdila to svojím protestom aj Okresná prokuratúra Bratislava I. Ale ako to už býva pri detičkách známych politikov a osobností, zákon je jedna vec a chúťky prominentov druhá vec.

Aby to nebolo všetko, stavba bude o tri metre vyššia ako pôvodne mala byť, čo samozrejme znehodnocuje vedľajší pozemok a na takto vysokú stavbu ani nebolo vydané povolenie. Ale na stavebnom úrade sa potiahlo správnymi nitkami a stavebný úrad vedomý si svojho protizákonného konania, vydal dodatočné stavebné povolenie. Čiže zrazu je všetko v poriadku.

Ale v poriadku to nie je, lebo stavebný úrad urobil od začiatku toľko prešľapov, že celé konanie by sa malo začať odznova. To by ale nemohol stavať svoju vilku Gašparovičov syn. Podľa neho je všetko v poriadku, v súlade s platnou legislatívou. Lenže tá naša legislatíva je zrejme deravá ako ementál, lebo nie úrady konajú na základe platnej legislatívy, ale legislatívu si prispôsobujú, ako im vyhovuje.

A prezidentský palác samozrejme nič nekomentuje, lebo ide o súkromnú záležitosť rodiny Gašparovičovcov. Ale je potrebné si povedať na rovinu. Keby nie je tatka, zrejme by stavebný úrad nebol tak naklonený tejto stavbe. A aký otec, taký syn. Keď otecko konal pri menovaní generálneho prokurátora čo najviac vyhýbavo vzhľadom na naše zákony, tak čo čakať od jeho syna. Ľahko sa vybavuje na úradoch, keď mám za sebou tatka prezidenta a ten má za sebou celú vládu, ústavný súd a bohvie koho ešte...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.


Už ste čítali?