Začalo prestupové obdobie. Lipšic to zabil.

Autor: Tomáš Bosák | 27.5.2013 o 16:45 | (upravené 27.5.2013 o 17:08) Karma článku: 15,36 | Prečítané:  160x

Bolo to nablýskané, veľkolepé, až sa mi to nechutne podobalo na americký štýl kampane. Lipšic robí všetko preto, aby zapôsobil ako veľký a nový líder. No menej je niekedy viac.

Po všetkých tých platformách, dohodách a nových programoch bolo len otázkou času, kedy vypukne v našich politických mužstvách prestupové obdobie. Začal to Lipšic. Priznám sa, že keď som najprv čítal správu o spojení konzervatívneho Lipšica a liberálov - odídencov z SAS, myslel som si, že ide o kačicu. Ale naozaj sa to stalo a Lipšic zrejme prekvapil aj mnohých fundovaných politológov.

Lipšic bol roky rokúce členom KDH a nebyť jeho roztržky s vedením KDH, bol by v tejto strane aj naďalej. Je to konzervatívec, trocha zasnený, ale principiálne si stojí za svojimi názormi. Po bilbordoch s názvom, že Slovensko potrebuje lídra, je toto ďalší narcistický krok od Lipšica. Bolo potrebné dať nový impulz jeho potencionálnym voličom a nadviazať tak na príbeh z bilbordu. A tak začal Lipšic so spájaním pravicového spektra. Každý predpokladal, že najskôr pritiahne k sebe Procházku, alebo nebodaj Žitňanskú, no Lipšic to zobral z opačného konca. Zrejme pochopil, že len s konzervatívnym voličom si nepomôže a práve liberálny volič nemá na Slovensku veľa alternatív. A rovnako skupina okolo Kollára pochopila, že ostať len v rovine nejakej Liberálnej dohody bez politickej strany ich pochová a ľudia na nich zabudnú.

A tak slovami Fica, vznikol nejaký ten zlepenec. Aby Lipšic a Kollár opäť nenahrali Ficovi, budú mať čo robiť. Nech už boli víkendové pytačky akékoľvek sladké, Kollár, či Krajcer majú k Lipšicovi ideovo tak blízko ako asi má Obama k Putinovi. Liberáli sa s konzervatívcami hádali za druhej Dzurindovej vlády, hádali sa za Radičovej vlády a teraz zrazu sú spolu. V opozícii je všetko ideálne, ale ak by mala Lipšicova strana raz tvoriť vládnu koalíciu, potom by sa vnútorne ideovo veľmi rýchlo spoločné manželstvo zrejme skončilo. Na Slovensku si už ale volič zvykol na kadejaké spojenia.

Áno, šancu má dostať každý a pravica už nemá kde padnúť hlbšie, ale ak to Lipšic robí len preto, aby zo svojej osoby urobil silného vodcu jednej veľkej strany, tak takého jedného Judáša, ktorý si sladkými rečami kúpi voliča, už máme na čele krajiny teraz.

Čas ukáže, či je to len ten starý Lipšic, ktorý je roky v politike a len si nalepil novú tvár alebo prišiel nový Lipšic.

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?