Výzva pre podpredsedu vlády Vážneho ma desí

Autor: Tomáš Bosák | 17.5.2013 o 7:17 | (upravené 17.5.2013 o 7:37) Karma článku: 19,74 | Prečítané:  205x

6 miliárd eur z eurofondov minúť za dva roky je výzvou pre podpredsedu vlády Vážneho. Ja sa skôr desím, kde tie peniaze naozaj skončia, vzhľadom na terajšie vysoké pracovné tempo nášho neviditeľného podpredsedu vlády.

Veľa sa porozprávalo o opodstatnenosti vytvorenia nového kresla vo vláde pre Vážneho. Niekoľko mesiacov od menovania Vážneho za podpredsedu vlády ukázalo, že kritika bola na mieste. Jeho funkcia je asi tak dôležitá ako bola funkcia Slotu ako čestného predsedu SNS. Čiže nulový význam pre Slovensko. Teda vlastne význam pre Slovensko to predsa má. Ale negatívny. Lebo musíme veľmi draho kŕmiť jeden hladný krk vo vláde.

Slovensko má problém s čerpaním eurofondov už od svojho vstupu do únie. Politici často plačú, ako nám utekajú peniaze, chýbajú nám projekty, peniaze nevieme čerpať. No politici sa nepriznajú, že táto situácia im aj vyhovuje. Čerpať eurofondy znamená totiž spolufinacovať projekty aspoň nejakou malou sumou zo štátneho rozpočtu a to v dnešnej tragickej situácii štátu znamená ďalšie zvyšovanie deficitu krajiny.

Čiže ak Vážny hovorí o veľkom záväzku, tak je to síce veľmi pekné, ale ak chce Slovensko naozaj vyčerpať eurofondy a táto krajina ich potrebuje ako soľ, tak by mohol aj pohnúť aspoň prstom. Zatiaľ som v podaní Vážneho videl len teóriu a nič iné. Párkrát sa pokýval pri predsedovi vlády na tlačových konferenciách, pár plánov, pár "teplých" slov a činy žiadne. A to má funkciu, ktorá má rozhodovať o miliardách eur a pripravovať obrovské investičné projekty.

Pán Vážny by si mal k svojej výzve o čerpaní eurofondov pripojiť ešte ďalšiu osobnú výzvu. A to, že eurofondy nebude rozdeľovať len podľa straníckeho trička a svojim drahým priateľom, ktorí toho už na Slovensku vlastnia až až. Som zvedavý, kto sa dobre napapá za 6 miliard eur v najbližších dvoch rokoch.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Elon Musk chce zastaviť zabijacké stroje. Zlyhá

Stovka výskumníkov chce, aby OSN zakázalo umelú inteligenciu v zbraniach. Ich cieľ je ušľachtilý, ale takmer určite nesplniteľný.

DOMOV

Lunter preskočil v prieskume Kotlebu

Voľby v banskobystrickej župe by vyhral Ján Lunter.


Už ste čítali?