Náš prezident a jeho Trubač má stále fascinujú

Autor: Tomáš Bosák | 14.5.2013 o 19:12 | (upravené 14.5.2013 o 19:30) Karma článku: 30,14 | Prečítané:  3712x

Niektorí ľudia ma obviňujú, že sa stále venujem rovnakým osobám. Ale ja nemôžem za to, že náš prezident nikdy nebude neviditeľný človek. Stačí keď si otvorí ústa on alebo jeho hovorca hovorcov Trubač a je to perla za perlou. A hlúposť prebíja rozum.

A čo ma fascinuje? Médiá sa pokúsili polemizovať, že Gašparovič mohol odvolať Macejkovú. V žiadnom prípade. Odvolať človeka, ktorý de facto rozhoduje o Gašparovičovom brutálnom omyle menom Čentéš, kryje mu chrbát a naopak drží Čentéša mimo hry neprichádza do úvahy. A že slovo zákon v prezidentskom paláci už dlho nič neznamená a že ani nevedia, aký je význam toho slova, je jasné z vyjadrenia Trubača. Podľa neho nie je zákonný dôvod na odvolanie Macejkovej. Zákonný dôvod? No je to práve pani Macejková, ktorá postupovala podľa hviezd alebo tarotových kariet a nie podľa súčasného zákona, keď spis o Čentéšovi už dopredu pridelila sudcovi, ktorý bol vyňatý z rozhodovania.

Rovnako ma fascinuje, že prezident prostredníctvom svojho hovorcu hrdo vyhlásil, že nie je inej cesty ako to, že nikdy, ale úplne nikdy v žiadnom čase nevymenuje Čentéša za generálneho prokurátora. To akoby si dal prezident jednu po papuli. Koľko že to mesiacov hral divadelko pre médiami a občanmi, že čaká na rozhodnutie Ústavného súdu a potom rozhodne o vymenovaní Čentéša? Až teraz, keď už je na okraji celej hry s názvom generálny prokurátor, prišiel Gašparovič s priznaním.

Aj preto ma dokáže Gašparovič a celá jeho prezidentská suita fascinovať. Veľa rečí, veľa sľubov, aj nejaké to trestné oznámenie, keď sa útočí na prezidenta a napokon sa vždy prizná k tomu, o čom už celé Slovensko dávno vie. Raz sa možno dočkáme aj priznania od prezidenta, že bol prezidentom iba jednej strany, že bol predsedom parlamentu v čase, keď sa rozkrádalo Slovensko. Nemožno zabudnúť, že Gašparovič je vždy nalepený na jednom silnom jedincovi. Najprv to bol Mečiar, teraz je to Fico. Ale našťastie politický dôchodok je blízko.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?