Slota môže pripíjať "nazdravie" prokuratúre

Autor: Tomáš Bosák | 11.5.2013 o 17:32 | (upravené 11.5.2013 o 17:52) Karma článku: 28,06 | Prečítané:  1538x

A kľudne si ďalej môže sadnúť za volant aj pod vplyvom alkoholu. Stačí mať dobré známosti a byť "silnou" osobou. Na obyčajnom občanovi by sa prokurátor vybúril, no pri Slotovi len poslušne sklopil uši.

Tak pán Slota sa pekne naložil do liehu a viedol motorové vozidlo, hoci on tvrdí, že za volant si nesadá pod vplyvom alkoholu. Policajti si svoju robotu urobili, Slotu "zbalili", ten odmietol dychovú skúšku a tak bol na rade prokurátor. Nuž nakoľko je asi Čadca blízko Žiliny, okresný prokurátor v Čadci nemal odvahu a podľa neho nebol dôvod začať superrýchle konanie. A dôvod? Samozrejme neznámy. Ale stačí si domyslieť.

Slota je na Slovensku a zvlášť zrejme na severnom Slovensku chránený druh. A tak si môže svojvoľne sadnúť za volant, aj keď má nejaké to promile. Veď napokon podľa samotného Slotu, vizuálne sme mohli zistiť, že on určite nepil. Jeden úplne drobný prípad, ktorý ale sleduje celé Slovensko. A celé Slovensko vidí, ako to u nás chodí.

Stačí byť verejne známy, mať dobrých priateľov, plné vrecká a ostré ústa a nič sa Vám nestane. A prokuratúra pracuje presne tak, ako by bola na motúziku. Samozrejme sadnúť si za volant pod vplyvom alkoholu je neprípustné, ale teraz by sa mal každý podnapitý vodič vyhovoriť v policajnej cele, že osobne pozná Slotu. Potom nebudú existovať žiadne superrýchle konania a polícii to kvalitne nabúra štatistiky. A každý bude ešte v tú noc prepustený na slobodu bez ujmy. Akurát s tým rozdielom, že pred policajnou stanicou nebude čakať bavorák, či audina s osobným šoférom.

Keď už Slotovi tento štát neklepol po prstoch za všetky tie kauzy počas jeho pôsobenia v politike, tak aspoň teraz, keď už je bezvýznamná figúrka, mohla polícia a prokuratúra ukázať, že nie je rozdiel medzi nejakým Janom zo Žiliny a bežným občanom.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.


Už ste čítali?