Učitelia štrajkujú a Čaplovič sa zabáva

Autor: Tomáš Bosák | 8.5.2013 o 9:55 | (upravené 8.5.2013 o 10:17) Karma článku: 18,42 | Prečítané:  215x

Problémom Čaploviča nie je, že práve za jeho ministrovania sú učitelia hromadne v uliciach, jeho problémom je, že je absolútne slabým ministrom, ktorí si nevie upratať bordel na svojom ministerstve.

Je zbytočné riešiť, kto bol lepším, či najlepším ministrom školstva, väčšinou sa jednalo o nepodstatné figúrky. Čaplovič sa síce vymyká z priemeru, ale je to len preto, že pripravuje neskutočné množstvo analýz, štúdií o stave školstva, o jeho plánoch, no v skutočnosti ide len o haldy papiera, ktoré ostanú uložené na stoloch a bude na nich padať prach. Čiže efekt je rovnaký ako u Fronca, či Mikolaja. Ale ešte má pred sebou takmer tri roky, aby som mu nekrivdil.

Je ale do očí bijúce, že posledný polrok sú hlavnou témou platy učiteľov, peniaze do školstva a Čaplovičov rezort je jednotkou vo vláde, čo sa týka pochybných zmlúv. Teraz odhliadnuc od opozičnej inkvizície, či Beblavého všenázoru na každú tému. Minister školstva má vo svojom rezorte bordel a je prekvapujúce, že predseda vlády nevytiahol svoju povestnú žltú kartu. Lebo minimálne na žltú kartu to už bolo.

Aj posledný projekt Národná sústava kvalifikácií ukazuje, že na ministerstve školstva sa pracuje s klapkami na očiach. Ak mám správne informácie, tak podobný projekt stál v Čechách 1,2 milióna eur, u nás sa odhaduje na 25 miliónov eur. Čaplovič síce tvrdí, že verejné obstarávanie stlačí cenu dolu, no ťažko snívať, že dosiahneme cenu pod 20 miliónov. Chápem, že nemožno využiť českú pomoc a prebrať ich ponúkaný projekt zadarmo, lebo tam by sa nenapapal nikto a zadarmo sa predsa projekty nerobia. No cena je viac ako smiešna, aj keď má ísť o európske peniaze. Lenže už veľa projektov sme v minulosti museli uhrádzať pre podozrenia z netransparentnosti a korupcie späť únii.

Hoci odborári sú tiež zmeskou viacerých ideových prúdov, rádoví učitelia sú jednotní, čo sa týka požiadavky zvýšenia platov. A vyzerá to veľmi podivné a je to hodné nejakej dobrej karikatúry. Učitelia na ulici štrajkujú a Čaplovič sa cez okno díva na svojich podriadených poddaných, pripíja si drahým brandy povestným pre jeho ministerstvo, vo vázach má tie predražené voňavé kytice, na dvore ho čaká tá neznáma predražená audina a v zásuvke ešte veľa podivných projektov.

A potom, že máme najodvážnejšieho ministra školstva v histórii. Najodvážnejší je, to je pravda. Má teda naozaj odvahu, keď sa celé školstvo búri a on rozhadzuje peniaze na každú stranu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

BRATISLAVA

Rušiť gymnáziá, prihlasovať ľudí? Kandidáti povedali, čo chcú s Bratislavou

V SME Naživo diskutovali Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý.


Už ste čítali?