Kto ste, pán Fico?

Autor: Tomáš Bosák | 21.4.2013 o 8:54 | (upravené 21.4.2013 o 9:17) Karma článku: 33,02 | Prečítané:  3522x

Ste výborne vytvorená politická značka, v skutočnosti nepatríte k ľavičiarom, ste len populista, ktorý chce za každú cenu vládnuť a byť v čele krajiny.

Patríte medzi najobľúbenejších politikov a zároveň medzi najviac zatracovaných politikov. Časť Slovenska na Vás nedá dopustiť, ste pre nich spasiteľom a časť Slovenska by Vás najradšej ukameňovala.

Tvrdíte, že ste sociálne cítiaci ľavicový politik. Napriek tomu nosíte hodinky v hodnote niekoľko tisíc eur, potrpíte si na luxus, necháte si zaplatiť dovolenku v Čiernej Hore. Kritizujete privatizáciu a rozpredávanie majetku zahraničným investorom, napriek tomu utekáte do USA, aby ste udržali amerického investora v Košiciach. Odmietali ste predať Cargo, lebo sa to protivilo Vašej ľavicovej orientácii. teraz musíte prepúšťať stovky ľudí z Carga a hľadáte vraj strategického investora, takže vlastne chcete privatizovať.

Podporujete odbory, nadávate pred nimi na zamestnávateľov a keď sa stretnete s podnikateľmi, tak im do očí tvrdíte, že chápete ich problémy. Slávnostne vyhlasujete, že na všetkých škrtoch ste sa dohodli so svojimi sociálnymi partnermi, no pán premiér, pritlačiť niekoho k múru, to nie je dohoda. Snažíte sa podporovať slovenských podnikateľov, výrobcov, pestovateľov, ale slovenský podnik nedostane miliónové dotácie ako ten zahraničný, ktorý tu potom za sebou nechá dlhy a oklamaných ľudí.

Pred matičiarmi kydáte na menšiny a v denníku, ktorý vydáva maďarská menšina, sa snažíte všetko poprieť. Snažíte sa správať ústretovo k opozícii, ponúkate im post šéfa Najvyššieho kontrolného úradu, ale zvoliť opozičného kandidáta nedovolíte. Ste právnik, malo by Vám záležať na fungovaní súdnictva, napriek tomu držíte v rukách Harabína a odmietate vymenovať zvoleného generálneho prokurátora.

A aby som nezabudol, kritizujete finančné skupiny a napriek tomu si s predstaviteľom jednej z nich hrkútate v tajomnom byte.

Dosť schizofrenické, že pán premiér? Kto vlastne ste, kto za Vami stojí? Snáď sa to o pár rokov dozvieme. Vy nerobíte to, čo je ľavicové, či sociálne, robíte len to, čo Vám momentálne vyhovuje a pred akým publikom práve stojíte. A to budete (pre niektorých našťastie, pre niektorých bohužiaľ) náš budúci prezident.

A neplatí, že Vy kauzy nemáte. Máte ich požehnane, len ich všetky rýchlo zametiete pod koberec. Ale na každého raz príde...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zomrel bývalý šéf BMG Invest Vladimír Fruni

Vladimírovi Frunimu operovali vo Veľkej Británii žlčník, zomrel doma po návrate z nemocnice.

EKONOMIKA

Môžu vám zvýšiť cenu uprostred viazanosti, ako to urobilo UPC?

Aj keď človek podpíše viazanosť, nemá istotu, že ju aj dokončí.

EKONOMIKA

Namiesto obhliadok iná realita. Byty pomáhajú predávať okuliare

Vyskúšali sme novú technológiu.


Už ste čítali?