Kaliňákova obľúbená obec? Horné Plachtince

Autor: Tomáš Bosák | 20.4.2013 o 8:22 | (upravené 20.4.2013 o 8:40) Karma článku: 14,50 | Prečítané:  373x

Kaliňák sa hrdo hlásil k príprave nových pravidiel pre verejné obstarávanie. Malo ísť o prevratné novinky v štátnych tendroch. Kauza Horné Plachtince a neznáma Regionálna obstarávacia agentúra diskvalifikovala Kaliňáka ako úplne neschopného pre problematiku verejného obstarávania. 

SMER má jednu zvláštnu silnú stránku. Zo všetkých svinstiev dokáže vykľučkovať ako víťaz. Mediálni poradcovia pre SMER musia mať naozaj tučné bankové konto.

Kaliňák ihneď po prevalení kauzy okolo podivnej eseročky, ktorej spolumajiteľom má byť obec Horné Plachtince, vrelo a s istotou odporúča štátnym inštitúciám, aby nevyužili služby neznámej firmy.

Je to tender na slovenský spôsob. Vznikne neznáma, čudná eseročka, ako spolumajiteľa si pripíše obec Horné Plachtince, hoci samotný starosta obce nemá v danej eseročke žiadne právomoci a ide ponúkať ministerstvu vnútra a ďalším štátnym inštitúciám mediálne poradenstvo. Za pekný bakšiš, okolo 130 miliónov eur, ponúkne štátnym inštitúciám 4 agentúry, ktoré budú poskytovať mediálne poradenstvo a reklamu.

Je to tunel ako ten, čo máme pod Braniskom. Stále a stále štát nakupuje u firiem, ktoré nikto nepozná a vznikajú raz v Horných Plachtinciach, raz v garáži, raz v paneláku. No musí byť okolo vládneho SMERu ešte veľa hladných krkov. Za víťazstvo sa platí tvrdo.

Kaliňák síce vyzerá ako víťaz, keď poprel, že jeho ministerstvo vnútra by nakupovalo od tejto dedinskej eseročky, no v skutočnosti ide v prípade Kaliňáka len o rýchle umytie rúk a zbavenie sa zodpovednosti. Mám veľké pochybnosti, že ak by médiá neinformovali o tomto podivnom obchode, či aj vtedy by Kaliňák predstúpil pred médiá a odporúčal ignorovať dedinskú eseročku.

Ak ešte raz bude niekde Kaliňák rozprávať o verejnom obstarávaní, tak by mu mali na čelo upevniť cedulu s názvom Horné Plachtince. Aby si rýchlo zavrel ústa.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Elon Musk chce zastaviť zabijacké stroje. Zlyhá

Stovka výskumníkov chce, aby OSN zakázalo umelú inteligenciu v zbraniach. Ich cieľ je ušľachtilý, ale takmer určite nesplniteľný.

DOMOV

Lunter preskočil v prieskume Kotlebu

Voľby v banskobystrickej župe by vyhral Ján Lunter.


Už ste čítali?