Fico začal praktizovať chorú politiku zamestnanosti

Autor: Tomáš Bosák | 19.4.2013 o 20:43 | (upravené 19.4.2013 o 21:05) Karma článku: 27,29 | Prečítané:  1959x

Pochádzam z Vranova a viem, aká je zamestnanosť v tomto meste. No ak je čo len kúsok pravdy na obvineniach SaS, že štát pridal milióny firme sídliacej v košickom paneláku, tak niečo podobné sme tu už mali. Schránkovú firmu sídliacu v USA, ktorej sme predali emisie.

Priemyselný park stojí vo Vranove nad Topľou niekoľko rokov bez povšimnutia a záujmu. Teraz zrazu Fico do neho nahnal investorov. Hrozilo totiž, že mesto bude musieť vrátiť Európskej únii finančnú pomoc na vybudovanie priemyselného parku. Ak firma Grandwood sídli oficiálne v košickom paneláku a základné imanie má iba okolo 5000 eur, je viac ako podivuhodné, že štát pridelí stimul v hodnote niekoľko miliónov eur prakticky podivnej firme bez nejakého úspechu na trhu. Je jedno, čo momentálne tvrdia zástupcovia spoločnosti, že sídlo bude vo Vranove nad Topľou a nie v paneláku a že základné imanie vzrastie na niekoľko miliónov eur. Štát by predsa nemal rozdeľovať miliónové stimuly len tak firmám, ktoré vznikajú na zelenej lúke.

Obyvatelia Vranova nad Topľou už majú zlú skúsenosť so zamestnávateľom Slotex a teraz im premiér opäť poslal trójskeho koňa. Koľko rokov udrží štát zamestnávateľa Grandwood v regióne? Je to zvrátená politika zamestnanosti, ktorú je ale ťažko kritizovať, nakoľko Fico každému podá argument, že ľudia potrebujú prácu. A samotní ľudia v dotknutých regiónoch naozaj nepozerajú na to, či sa jedná o firmu sídliacu v paneláku alebo na zelenej lúke. No v konečnom dôsledku ide o pracovné miesta vytvárané umelo štátom, ktoré existujú iba pár rokov a potom spľasnú ako bublina. Štát, už dosť zadĺžený, vydá zo svojho vrecka milióny a nový investor zamestná maximálne pár stovák ľudí, čo v konečnom dôsledku nerieši problém zamestnanosti.

No je potrebné nejako začať, lenže ak je pravda aj to, že firma Grandwood má prepojenie na nadáciu SMERu v Českej republike, tak ide o jedno veľké klamstvo na občanoch tejto krajiny. Za účelom riešenia zamestnanosti sa potom skrýva len nahrávanie politických bodov a priradenie dobrého kšeftu ľuďom blízkym SMERu.

A opäť z toho vybehne najlepšie náš báťuška premiér Fico, ktorý lieta po krajine a vytvára pracovné miesta. No sú to draho zaplatené pracovné miesta. A keď sa polovica Ficových novovzniknutých investorov o pár rokov zdvihne a vykašle sa na Slovensko, možno už Fico bude sedieť v prezidentskom paláci a bude sa usmievať a kritizovať, ako on vytváral pracovné miesta, ktoré teraz zanikajú. Múdro to má premyslené ten náš premiér.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Elon Musk chce zastaviť zabijacké stroje. Zlyhá

Stovka výskumníkov chce, aby OSN zakázalo umelú inteligenciu v zbraniach. Ich cieľ je ušľachtilý, ale takmer určite nesplniteľný.

DOMOV

Lunter preskočil v prieskume Kotlebu

Voľby v banskobystrickej župe by vyhral Ján Lunter.


Už ste čítali?