Neviditeľný Vážny, slaboch Čaplovič

Autor: Tomáš Bosák | 14.4.2013 o 8:53 | (upravené 15.4.2013 o 16:16) Karma článku: 27,13 | Prečítané:  1535x

Nech mi nikto nehovorí, že podpredseda vlády Vážny, nie je iba nastrčenou figúrkou určitých záujmových skupín, resp. otvorene povedané, sponzorov SMERu. Je to hromozvod, ktorý má priťahovať k sebe nevyčerpané eurofondy a tie potom rozdeľovať.

Okrem tlačových konferencií pán Vážny nepohol ani steblom trávy. Žiadny projekt, žiadne investície. Zbytočná a nulová funkcia vo vláde. Vo vláde, ktorá má šetriť a aspoň sa tak snaží tváriť, lebo musí kvôli Európskej únii. Ak by bola snaha naozaj šetriť, tak nevznikne zbytočná vládna funkcia. Olympiáda, širokorozchodná trať, to by mali byť projekty Vážneho, no zatiaľ sú to skôr projekty z ríše snov. A veľmi pochybné projekty. A tak vymyslel premiér Fico novú náplň práce pre svoj hromozvod vo vláde a tou by malo byť zhrnutie nevyčerpaných eurofondov a ich následné rozdelenie na iné priority. Momentálne to je nezamestnanosť a tak si prilepší Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny.

Sám som zvedavý, ako sa vláda poráta s nezamestnanosťou. Verím, že sa nebudú opakovať projekty typu ako boli Tomanovej sociálne podniky, ktoré boli ibá práčkou na peniaze. SMER sa v prípade riešenie nezamestnanosti už tradične spolieha na svoju vlastnú hlavu a namiesto podpory podnikateľského prostredia sa orientuje na zvláštne projekty. Sociálne podniky sú síce minulosťou, ale vytváranie pracovných miest prostredníctvom personálnej agentúry je tiež silná káva. Som zvedavý, kto bude stáť za personálnou agentúrou, či to nebude už tradične agentúra, ktorá vznikla len tesne pred podpisom zmluvy a najmä som zvedavý, koľko pracovných miest vydrží aj potom, keď ich už štát nebude platiť a sponzorovať.

A tu pri prechode nevyčerpaných peňazí je dôležitou figúrkou minister školstva Čaplovič. Už tradične je Čaplovič kritizovaný, že je slabý minister a najviac škandálov počas roka vlády bolo práve na ministerstve školstva. Teraz sa ukázal aj ako slabý manažér. Kým na audinu a drahé kvety sa  peniaze dokázali vyčerpať, na učebnice, či podporu škôl sa eurofondy vyčerpať nevedia. A tak o nich Čaplovič príde v prospech svojho kolegu Richtera. A nejde o drobné, ide o 40 miliónov eur.

Neviem si pomôcť, ale vo vláde SMERu je veľa figúrok, ktoré sú tam viac za zásluhy ako kvôli svojim schopnostiam. Alebo sú to len biele kone, ktoré majú znášať kritiku verejnosti a médií, ale sú za to bohate odmenení.  

VYBRALI.SME

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Polis: SNS po kríze výrazne stratila

SNS by získala menej percent, než bol jej volebný výsledok v roku 2016. Politológ za tým vidí správanie jej predsedu Andreja Danka.

EKONOMIKA

Obchvat Ružomberka. Mal byť hotový, bude meškať roky

Úsek plánujú dokončiť až v roku 2021.


Už ste čítali?