Gašparovičova oslava

Autor: Tomáš Bosák | 9.4.2013 o 16:17 | (upravené 9.4.2013 o 16:31) Karma článku: 26,74 | Prečítané:  845x

Je trocha čudné, ak ústavný súd pozve na svoju oslavu 20. výročia človeka, o ktorom má Ústavný súd rozhodovať. A je jedno, že ide o prezidenta republiky.

Kauza generálneho prokurátora leží na Ústavnom súde a ten je momentálne paralyzovaný z dôvodu niekoľkých námietok tak od prezidenta, ako aj od Čentéša. Nepochybne by sa mal prezident republiky a tiež ostatní vysokí ústavní činitelia zúčastniť výročia ústavného súdu. Ale nakoľko som medzi zúčastnenými nevidel meno premiéra, tak oželeli by na oslavách aj hlavu štátu. Ťažko sa potom sudcovia ústavného súdu pri rozhodovaní kauzy okolo generálneho prokurátora odosobnia pri rozhodovaní, keď si budú pripíjať s jedným z aktérov celého sporu.

Ale náš ústavný súd je už dlho zvláštny. Rozhoduje bez elektronického prideľovania spisov a spisy de facto rozdeľuje predsedníčka súdu. Rovnako majú sudcovia zakázané rozprávať do médií, toto právo si ponechala opäť len predsedníčka. Na oslavy nepozvali predstaviteľov všetkých parlamentných strán, čo je výborné apolitické gesto, ale na druhej strane je pozvaný aj predstaviteľ ústavného súdu z Azerbajdžanu, teda z krajiny, kde si prezident svojvoľne zmenil ústavu a bola mu udelená celoživotná imunita. Takže ak pozveme návštevníka z krajiny, kde o demokracii len čítajú, čo sa budem čudovať, že náš prezident, aktér sporu na ústavnom súde, príde veselo oslavovať.

Ako Trubač zatrúbil, v prezidentskom paláci ani len neuvažovali, že by prezident na oslavu neprišiel. Takže žiadne prekvapenie sa nekoná a prezident opäť neprekvapil svojím štátnickým zmýšľaním. Pán prezident, menej je niekedy viac.

A možno sa po oslavách pripravuje nejaká dobrá poľovačka...Potom už účasť prezidenta plne chápem.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Elon Musk chce zastaviť zabijacké stroje. Zlyhá

Stovka výskumníkov chce, aby OSN zakázalo umelú inteligenciu v zbraniach. Ich cieľ je ušľachtilý, ale takmer určite nesplniteľný.

DOMOV

Lunter preskočil v prieskume Kotlebu

Voľby v banskobystrickej župe by vyhral Ján Lunter.


Už ste čítali?