Lacné pozemky v Bratislave. Značka :Súmračná

Autor: Tomáš Bosák | 2.4.2013 o 16:15 | (upravené 2.4.2013 o 16:36) Karma článku: 15,75 | Prečítané:  232x

Namiesto požadovaných 250 eur za meter štvorcový je ochotný vládny SMER zaplatiť za svoju centrálu strany na Súmračnej v Bratislave iba 147,88 eur za meter štvorcový. Primátor Ftáčnik súhlasí, vraj mesto nemá inú možnosť, lebo je v strate.

V podstate sa vládny SMER správa racionálne a výhradne ako obchodník. Je ochotný zaplatiť za pozemky pod budovou svojej centrály iba 147,88 eur za meter štvorcový, teda tak ako stanovil znalec. To by bolo v poriadku. No primátor Ftáčnik argumentuje zlou finančnou situáciou v meste a že mesto nemá na výber.

No Ftáčnik zabudol podotknúť, že bola tá práve politická strana SMER, ktorá požiadala mesto o odkúpenie pozemkov, nakoľko teraz figuruje SMER len v prenájme. Ak teda vyšla iniciatíva priamo od vládnej strany, záujem o pozemky tam je. Takže aj mesto sa mohlo zachovať ako obchodník a v magistráte sa mohli dohodnúť aspoň na 180 eurách za meter štvorcový, ako to navrhovala časť poslancov magistrátu. Tento návrh samozrejme neprešiel, netreba dlho skúmať s prispením poslancov ktorej strany. Ftáčnik teda ostal pri pôvodnej cene podľa znaleckého posudku.

Ak mesto naozaj potrebuje peniaze, tak ich má hľadať čo najviac a tam kde sú. A v SMERe je peňazí dostatok. Mnohé pozemky v Bratislave pre obyvateľov mesta, aj v menej lukratívnych oblastiach ako je Ružinov sa predávajú za vyššiu cenu ako je 147,88 eur za štvorák. A v prípade centrály SMERu predsa nejde o objekt na bývanie. Ide o "firemné" priestory.

No Ftáčnik možno troška spláca svoju funkciu, aj tak by sa handlovanie s pozemkami na Súmračnej dalo chápať. Ľahko sa nakupuje, keď dopredu viem, čo mi v magistráte schvália. A netreba mať ilúzie ani o znaleckých posudkoch. Tie sa predsa upravujú buď smerom nadol alebo nahor, podľa objednávky predávajúceho, či kupujúceho.

A tak ak niekto hľadá vhodné pozemky za dobrú cenu v Bratislave, neďaleko centra. Stačí zájsť do Ružinova, značka Súmračná je overená.  A červené tričko zrazí cenu ešte viac nadol.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.


Už ste čítali?