Lacné pozemky v Bratislave. Značka :Súmračná

Autor: Tomáš Bosák | 2.4.2013 o 16:15 | (upravené 2.4.2013 o 16:36) Karma článku: 15,75 | Prečítané:  226x

Namiesto požadovaných 250 eur za meter štvorcový je ochotný vládny SMER zaplatiť za svoju centrálu strany na Súmračnej v Bratislave iba 147,88 eur za meter štvorcový. Primátor Ftáčnik súhlasí, vraj mesto nemá inú možnosť, lebo je v strate.

V podstate sa vládny SMER správa racionálne a výhradne ako obchodník. Je ochotný zaplatiť za pozemky pod budovou svojej centrály iba 147,88 eur za meter štvorcový, teda tak ako stanovil znalec. To by bolo v poriadku. No primátor Ftáčnik argumentuje zlou finančnou situáciou v meste a že mesto nemá na výber.

No Ftáčnik zabudol podotknúť, že bola tá práve politická strana SMER, ktorá požiadala mesto o odkúpenie pozemkov, nakoľko teraz figuruje SMER len v prenájme. Ak teda vyšla iniciatíva priamo od vládnej strany, záujem o pozemky tam je. Takže aj mesto sa mohlo zachovať ako obchodník a v magistráte sa mohli dohodnúť aspoň na 180 eurách za meter štvorcový, ako to navrhovala časť poslancov magistrátu. Tento návrh samozrejme neprešiel, netreba dlho skúmať s prispením poslancov ktorej strany. Ftáčnik teda ostal pri pôvodnej cene podľa znaleckého posudku.

Ak mesto naozaj potrebuje peniaze, tak ich má hľadať čo najviac a tam kde sú. A v SMERe je peňazí dostatok. Mnohé pozemky v Bratislave pre obyvateľov mesta, aj v menej lukratívnych oblastiach ako je Ružinov sa predávajú za vyššiu cenu ako je 147,88 eur za štvorák. A v prípade centrály SMERu predsa nejde o objekt na bývanie. Ide o "firemné" priestory.

No Ftáčnik možno troška spláca svoju funkciu, aj tak by sa handlovanie s pozemkami na Súmračnej dalo chápať. Ľahko sa nakupuje, keď dopredu viem, čo mi v magistráte schvália. A netreba mať ilúzie ani o znaleckých posudkoch. Tie sa predsa upravujú buď smerom nadol alebo nahor, podľa objednávky predávajúceho, či kupujúceho.

A tak ak niekto hľadá vhodné pozemky za dobrú cenu v Bratislave, neďaleko centra. Stačí zájsť do Ružinova, značka Súmračná je overená.  A červené tričko zrazí cenu ešte viac nadol.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zomrel bývalý šéf BMG Invest Vladimír Fruni

Vladimírovi Frunimu operovali vo Veľkej Británii žlčník, zomrel doma po návrate z nemocnice.

EKONOMIKA

Môžu vám zvýšiť cenu uprostred viazanosti, ako to urobilo UPC?

Aj keď človek podpíše viazanosť, nemá istotu, že ju aj dokončí.

KOMENTÁRE

Skutok sa stal. Únos sa vracia sa do kín aj do parlamentu

Mantru „skutok sa nestal“ verejnosť často vníma presne naopak.


Už ste čítali?