Po papuli právnemu štátu od právnika-bezdomovca

Autor: Tomáš Bosák | 31.3.2013 o 17:23 | (upravené 31.3.2013 o 17:47) Karma článku: 21,66 | Prečítané:  224x

Úprimne ľutujem všetky iniciatívy na Slovensku, ktoré sa snažia dosiahnuť kvalitnejšiu justíciu, otvorenú a slúžiacu občanom tejto krajiny. Bude to márny boj, pokiaľ jeden z najvyšších ústavných činiteľov tejto krajiny, premiér, sa skrýva pred súdom a otvorene nám všetkým ukazuje, ako sa dá vysmievať a vyhýbať súdom.

No vysmievať sa súdom môže na Slovensku len človek, ktorý má peniaze alebo ten, ktorý mám moc. Fico má zrejme oboje, no momentálne má aj moc. Priznám sa, že už mi niekedy ide na nervy neustále blogovať o premiérovi a jeho hlúpych krokoch. Už sa niekedy zámerne vyhýbam politickým otázkam, rôznym treniciam medzi politickými stranami. No je ťažko nenapísať pár riadkov o primitívnosti nášho systému na Slovensku a primitívnom správaní jeho protagonistov.

Chápem situáciu, že zistiť adresu trvalého bydliska premiéra je ťažké a podlieha z dôvodu bezpečnosti utajeniu. Aj keď nepamätám si, že niečo podobné bolo ťažko zistiť pri predošlých premiéroch, dokonca ani pri Mečiarovi to nebol problém. Fico je právnik, aspoň teda študoval právo a zrejme vie, že urobiť zo seba bezdomovca, bude tá najlepšia možnosť. No ako právnik by mohol vedieť, že ako ústavný činiteľ, premiér tejto krajiny by mal ísť minimálne v oblasti justície príkladom. Nepreberať si zásielky na súd, no to sú s prepáčením praktiky ľudí, ktorí majú na krku exekúcie, či trestný čin. A v zákonoch existujú páky, ako sa dá zásielka doručiť alebo kedy sa pokladá za doručenú.

Na Slovensku a nielen na Slovensku je móda momentálne žalovať ľudí za ich slová, názory, či dokonca blogy. No politici zrejme majú v oblasti slobodného prejavu oveľa väčšie právomoci ako bežný občan. To nie je len o súde Fica s Radičovou, roky sa predsa vliekli aj súdy Fica s Miklošom. A keď sa tak často poukazuje na prieťahy súdov a ich zdĺhavé konanie, tak samotní politici ich vedome spôsobujú, ak sa súdne spory týkajú ich osoby. Fico ako právnik by mohol mať trocha zdravého rozumu a prevziať si zásielky súdu a prestať s tým divadielkom. Potom je trápne pred kamerami hovoriť, že ešte stále nedosahujeme úroveň právneho štátu. No nedosahujeme, lebo za premiéra máme bezdomovca, ktorý je všade a napriek tomu ho nie je možné vystopovať. Ale to nie je len o Ficovi, to je aj o iných politikoch našej krajiny. Všetci sme si pred súdmi vraj rovní, len škoda, že niektorí sa na tie súdy ani nemusia dostaviť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zomrel bývalý šéf BMG Invest Vladimír Fruni

Vladimírovi Frunimu operovali vo Veľkej Británii žlčník, zomrel doma po návrate z nemocnice.

EKONOMIKA

Môžu vám zvýšiť cenu uprostred viazanosti, ako to urobilo UPC?

Aj keď človek podpíše viazanosť, nemá istotu, že ju aj dokončí.

KOMENTÁRE

Skutok sa stal. Únos sa vracia sa do kín aj do parlamentu

Mantru „skutok sa nestal“ verejnosť často vníma presne naopak.


Už ste čítali?