Súhlasím s premiérom

Autor: Tomáš Bosák | 20.3.2013 o 18:28 | (upravené 20.3.2013 o 18:46) Karma článku: 19,10 | Prečítané:  165x

Máme ďaleko od právneho štátu, to áno. No ak premiér vyhlási, že ľudia sa spravodlivosti dopátrajú, až keď budú slušne zarábať, tak Slovensko ani nikdy právnym štátom nebude. Lebo sám premiér tejto krajiny meria spravodlivosť množstvom peňazí.

Od štandardným právnym štátom rozumiem taký štát, kde sa človek obráti na súd a ten nebude pozerať na majetkové priznanie oboch sporiacich sa strán a najmä rozhodne rýchlo a bez zbytočných prešľapov. A v tomto sme ešte strašne ďaleko od cieľa. Hej, premiér má pravdu, že lepšie príjmy a vyššia životná úroveň občanom pomôže pred súdmi, lebo si budú môcť vybrať lepších advokátov. Ale naozaj máme čakať roky, kým sa vyrovnáme krajinám na západe? A dovtedy budú súdy naďalej naťahovať konania a budú rozhodovať podľa toho, či ten je kamarát kamaráta a má hlboko do vrecka? To je trocha porazenecké zmýšľanie od nášho premiéra a musí uraziť každého, kto zažil, čo je to na Slovensku ťahať sa po súdoch.

Lenže čo možno čakať od tejto vládnej garnitúry, ktorá dotiahla a zakonzervovala pána Harabína na Najvyššom súde a de facto vytvorila z justície Harabínovo ihrisko. Čo možno čakať od vlády, ktorá má vo funkcii ministra spravodlivosti síce nepochybne odborníka, ale za nitky ťahájú v justícii iné veľké gorily. A čo možno čakať od vlády, ktorej je osud generálneho prokurátora úplne ľahostajný a z prokuratúry si robí vlastnú zábavku. Od takej vlády ťažko možno čakať zmeny v justícii.

A tak právnym štátom ešte dlho nebudeme. Teda pre tých, ktorí majú podľa premiéra dostatočne plné vrecká, právnym štátom sme. No potom ľuďom, ktorí sú nezamestnaní alebo zarábajú minimálnu mzdu, zostáva jediné, veľkým oblúkom sa vyhnúť našim súdom. Nech mi to páni sudcovia prepáčia, ale takú mienku má o nich samotný premiér tejto krajiny. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Elon Musk chce zastaviť zabijacké stroje. Zlyhá

Stovka výskumníkov chce, aby OSN zakázalo umelú inteligenciu v zbraniach. Ich cieľ je ušľachtilý, ale takmer určite nesplniteľný.

DOMOV

Lunter preskočil v prieskume Kotlebu

Voľby v banskobystrickej župe by vyhral Ján Lunter.


Už ste čítali?