P. Fico, zarezali ste oveľa viac!!

Autor: Tomáš Bosák | 16.3.2013 o 13:16 | (upravené 16.3.2013 o 13:31) Karma článku: 27,63 | Prečítané:  2384x

Nielen kravu pravice. Odmietate ísť cestou zvyšovania dane z pridanej hodnoty. V poriadku. Ale rovná daň nebola len posvätnou kravou pravice. Pomáhala aj občanom a najmä firmám a podnikateľom.

Chvastať sa, že ale sme tú pravicu nasrdili a konečne im zobrali ich hračku, rovnú daň, je trocha krátkozraké.  Je super, že nechcete ožobračovať ľudí zvyšovaním dane z pridanej hodnoty. No ak toho navalíte priveľa na podnikateľov a firmy, tak potom sa z červených čísiel nezamestnanosti nedostaneme. A bude problém privábiť sem zahraničných investorov. Lebo rovná daň bola lákavou ponukou pre zahraničie. Potom nám už ostáva len lacná pracovná sila.

Napokon, na summite v Bruseli volajú krajiny po menšej miere šetrenia a naopak podporiť zamestnanosť a hospodársky rast. No my sme sa vybrali ľavicovou cestou a tá je niekedy trocha nepochopiteľná. Na jednej strane podporovať zamestnanosť a na druhej strane držíte podnikateľov a firmy pod krkom. A potom ostáva už len jediná cesta. A to opäť cesta veľkých štátnych benefitov pre zahraničných investorov, úľavy na daniach, rôzne programy nalievania peňazí na podporu zamestnanosti a podobne. Pýtam sa, nie je potom lacnejšou cestou ponechať rovnú daň a nevŕtať stále do zákonníka práce?

Lebo hovoriť, že radšej stratíte podporu časti verejnosti a popularitu a budete príjmať ťažké rozhodnutia ako umožniť nástup extrémistom a populistom, je síce pekné. Ale zabúdate, že Vy patríte medzi najlepších a najväčších populistov, lebo všetky svoje somariny dokážete ľuďom podať tak, že to vyzerá, ako by ste práve dostali titul z ekonómie. Takže sa naďalej zabávajte na tom, ako ste zarezali nejakú zlatú kravu pravice. Len prosím svojimi rozhodnutiami nezarezávajte aj nás ľudí, občanov, prípadne voličov. Ďakujem.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.


Už ste čítali?