Starí ujovia sa vyznamenajú

Autor: Tomáš Bosák | 4.3.2013 o 18:04 | (upravené 4.3.2013 o 18:22) Karma článku: 18,57 | Prečítané:  181x

Každý na Slovensku si už zvykol, že Gašparovič koná často komicky, no pri tak vážnej udalosti, ako je udelenie štátneho vyznamenania, by si situácia zaslúžila konanie hodné štátnika. No náš pán prezident má od štátnika stále ďaleko.

Gašparovič, aj Klaus sú zvláštne figúrky v rámci slovenskej a českej politickej scény. Obaja vedia pritiahnuť pozornosť médií a často je to práve kvôli ich neohrabanému správaniu. Klaus sa vyznamenal tým, ako si rád odkladá do vrecká perá a Gašparovič....no to je udalostí na niekoľko strán. Zamotať sa vo vlastných vyjadreniach, to by si mal Gašparovič priam patentovať. Jeho preklepy mien sa stali hitom, vysvetľovanie poľovačiek je tiež kapitola sama o sebe a teraz aj tie štátne vyznamenania. Naša prezidentská kancelária zrejme necítila potrebu vyznamenať Klausa pri jeho poslednej návšteve Slovenska. To by bolo v poriadku. Má na to legitímne právo. No vyhlásiť pred novinármi, že si vyznamenania nebudú udelovať, aby nedali zámienku na zosmiešňovanie a napokon si ich aj tak udelia, je tragikomické. Nakoniec sa predsa len zosmiešnili. Ale prím hrá opäť náš pán prezident.

Kým on vyhlásil, že o vyznamenaní Klausa neuvažuje, Klaus sa minulý piatok rozhodol udeliť Gašparovičovi české štátne vyznamenanie. A tak musel Gašparovič hasiť situáciu a o pár hodín na to vyšla do éteru spáva, že aj Klaus dostane slovenské štátne vyznamenanie. No neviem naozaj, či trápnejšie by bolo, keby vyznamenanie dostal len náš prezident, ale aspoň by si stál za slovom alebo je trápnejšia tá situácia, do ktorej ho vystavil Klaus a Gašparovič musel svoje stanovisko urýchlene zmeniť. Pripomíname mi to také detské : keď ty mi dáš koláčik, aj ja ti ho dám.

Ale veď pravda je taká, že to nebol posledný Gašparovičov prešľap hodný cirkusu (bohužiaľ) a obom starým ujom netreba tie brošne, čo dostanú, závidieť. Veď za tie roky, čo nás bavili, si to zaslúžia. Nech odpočívajú v pokoji.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.


Už ste čítali?