Voľnočasové aktivity našej vlády

Autor: Tomáš Bosák | 3.3.2013 o 18:22 | (upravené 3.3.2013 o 18:51) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  126x

Nie som politik, preto asi nedokážem pochopiť rozumové pochody našich ministrov a predsedu vlády. Ale zasa narátať do desať ešte viem.

Pán Fico a jeho ministri sa rozhodli správať športovo a to doslova. Treba len dúfať, že športovo nezačali brať aj záujmy svojich občanov, lebo monopol moci ich začína opíjať samoľúbosťou a všemohúcnosťou.

Nechápem, pán premiér s takým oduševnením vyhlasuje do médií a presviedča priam s plačom v priamom prenose, že jednoducho nemá zvyšné peniaze pre učiteľov, nemá zvyšné peniaze pre zdravotníctvo, úradníkov, musí ísť cestou zvyšovania daní pre podnikateľov a sekera je stále veľká, musí prekopávať rozpočet skoro každý mesiac. Nezamestnanosť rastie, práce nepribúda, ale ubúda. To je klasika posledných mesiacov. Dalo by sa tomu veriť. Veď napokon tú máme tú premiérovu obľúbenú krízu, hospodársku, finančnú, morálnu a neviem ešte akú.

No a napriek tým katastrofickým červeným číslam, si naša vláda buchne do stola a ideme sa s plnou vážnosťou pokúsiť spolu s Poliakmi usporiadať olympiádu. Fajn, výborná reklama pre Slovensko, aj keď na Slovensku sa uskutoční akurát pár pretekov v lyžovaní, žiadny hokej, žiadne ceremoniály. Takže až také bombastické to pre našu krajinu nebude. A tento týždeň sa vláda rozhodla priklepnúť peniaze futbalu. Každoročne pôjde o nejaké tie milióny Eur. Podotýkam v čase, keď vraj nanič nie sú peniaze.

Nie že by som nepodporoval šport, naopak, bol by som medzi prvými, kto by sa tešil z olympiády, aj z pekných štadiónov, ale čo budeme mať my všetci z toho? Keď momentálne máme všetci iné problémy na Slovensku, ako si udržať prácu, zaplatiť účty a prežiť. Hej, príde medzištátny futbalový zápas a už sa nebudeme musieť hanbiť za hnilé tribúny. Lenže, ak sa vláda začala správať športovo a práve precitla a pochopila, že treba podporovať aj šport, mala to urobiť inak. Nové štadióny a športoviská sú jedna vec, ale ak pôjde len o jednorázovú situáciu, tak to nám nezaručí výchovu úspešných športovcov. Lebo práve do mládeže musí pchať vláda peniaze.

No načo pchať penaize do mládeže, keď z toho nikto osoh nemá, že? Veď Tatry vlastní veľká finančná skupina, ktorá sa bude biť hlava nehlava, aby sme sa na tú olympiádu dali a pri tých štadiónoch sa tiež nájdu kvietky blízke vládnej strane (napríklad taký Poór). Potom to vyzerá tak, že tu dáme ľuďom trocha zábavy, nech sa im zalepia oči a zároveň splatíme dlhy a záväzky svojim kamarátom. V rámci voľnočasových aktivít našej vlády je to zaujímavý, ale typický projekt. Ale možno sa mýlim a berú to vo vláde smrteľne vážne a chcú mať z nás zdravší a vyšportovaný národ...

No potom stále nechápem. Ako rátam, tak rátam, veď peniaze Fico nemá, tak za čo tá slavnostná maškaráda?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.


Už ste čítali?