Fico - chudáčik a svalovec v jednej osobe

Autor: Tomáš Bosák | 27.2.2013 o 16:30 | (upravené 27.2.2013 o 16:57) Karma článku: 22,50 | Prečítané:  245x

Premiér trpí rozvrátenosťou svojej osoby. Určite by sa zarobil pekné peniaze v kartách. Tam by využil svoje nepredvídateľné kroky, či zmeny nálad, svoj talent zakryť jednu vec druhou.

Štatistiky nepustia. Hladných krkov v krajine máme viac ako sme mali, nezamestnanosť rastie. Našťastie vláda má svoju a našu svetovú krízu. A tak všetko sa dá hodiť momentálne na krízu. No chcem len pripomenúť, že ten istý pán Fico ešte v roku 2008 tvrdil niečo v zmysle, že len idiot môže napísať, že za nárast nezamestnanosti môže kríza a kríza sa nás nedotkne alebo len okrajovo. Teraz ten istý človek tvrdí, že kríza je dôvodom nárastu nezamestnanosti a slabého hospodárskeho rastu.

keď sa Ficovi a ani Richterovi nepodarilo vštepiť médiám a ľuďom svoju mienku, že nezamestnanosť nie je vizitkou našej vlády, tak prichádza tradičný prvok nášho premiéra (ale v podstate všetkýh politikov), a to upriamiť pozornosť na niečo, čo sa dobre "predáva". A tak si kopneme po nejakom čase zasa do menšín. No pozor, Fico teraz rúbe riadne do živého jadra. Z menšín urobil príživníkov v tejto krajine a samozrejme všetci vieme, že ide najmä o maďarskú kartu. A potom samozrejme Rómovia. Teraz treba riešiť veci radikálne, no ak prídu najbližšie voľby, dám ruku do ohňa za to, že žiadne radikálne riešenia už v ústach Fica a jeho kumpánov nebudú. Práve naopak. Do rómskych osád sa bude chodiť s klobásami a fúrou dreva.

To, že sa pán premiér cíti vo svojom vnútri ako chudáčik, potom prenáša aj na obraz Slovenska. Lebo vyťahovať dosť zbytočne maďarskú kartu a najmä neaktuálne, hovorí akokeby o nesebavedomom národe a teda aj o nesebavedomom premiérovi. A na druhej strane vie byť Fico veľkým svalovcom. Tých tisíc, dvetisíc, či koľko to urobil tých zdvihnutí krku mu zrejme zle zapôsobilo na jeho správanie a pomýlil si volebné obdobie. Lebo vo vláde už nemá Slotu, aby musel hrať maďarskou kartou. To len napomáha podobným šašom na obidvoch brehoch Dunaja. Ale aj tak je najväčším svalom nášho premiéra jazyk, tým dokáže teda veľké veci narozprávať.

Takže vzhľadom k nevyrovnanosti nášho pána premiéra to uzavriem tak, že na tú epizódku okolo Matice slovenskej a menšín treba zabudnúť a venovať sa je potrebné nezamestnanosti, daniam, kradnutiu verejných peňazí, stavbe diaľnic a podobným záležitostiam. Lebo kríza raz pominie a potom sa budeme vyhovárať na čo alebo na koho pán premiér? Stále na Maďarov?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Polis: SNS po kríze výrazne stratila

SNS by získala menej percent, než bol jej volebný výsledok v roku 2016. Politológ za tým vidí správanie jej predsedu Andreja Danka.

EKONOMIKA

Obchvat Ružomberka. Mal byť hotový, bude meškať roky

Úsek plánujú dokončiť až v roku 2021.


Už ste čítali?