Gašparovič nás opäť vystrestal

Autor: Tomáš Bosák | 22.2.2013 o 16:31 | (upravené 22.2.2013 o 16:53) Karma článku: 23,76 | Prečítané:  197x

Pár mesiacov dozadu som v súvislosti so zahraničnými cestami Gašparoviča navrhoval držať ho v domácom väzení, aby Slovensko predišlo strápňovaniu, čo za hlavu štátu to máme. Neujalo sa a pán prezident sa vydal opäť na cesty a opäť nás riadne trestá.

Návšteva prezidenta v Maďarsku je nepochybne veľkou udalosťou v rámci slovensko-maďarských vzťahov. Vzťahy sú napäté, chladné a náš prezident nenavštívil Maďarsko dlhých 9 rokov. Gašparovič sa rád stavia razantne na obhajobu slovenských záujmov a neraz kritizoval veľmi ostro maďarský zákon o občianstve. A teraz vypláva na povrch, že sa nechal hostiť podnikateľom Lazárom, ktorý je aj čestným predsedom Gójskych motorkárov, veľmi extémistického hnutia. Títo motorkári žijú v sne Veľkého Uhorska a Slovensko de facto neuznávajú. Zúčastňujú sa stretnutí krajnej pravice.

Na prezidentove brepty sme si už všetci zvykli, ale toto je trocha silnejšia káva. Hodovať a navštevovať majetky človeka, ktorý má blízko k ľuďom, ktorí vlastne neuznávajú našu krajinu a jedná sa o extrémistov? Keby sa jedná o prezidenta nejakej banánovej republiky, tak sa to ešte dá pochopiť. Ale prezident krajiny Európskej únie? A práve v Maďarsku, hoci sa s nimi hádame o každé slovíčko a odúvame pri akejkoľvek zmienke o Uhorsku. To mohol ísť rovno pochodovať Gašparovič s maďarskou revolučnou gardou a obliecť si uhorskú rovnošatu. Ale to je náš pán prezident. Jedno kde sa hoduje, hlavne, že vidí niečo zaujímavé a napapá sa zadarmo. Vyhovárať sa, že išlo o oficiálny program z maďarskej strany, je zbytočné. Veď nie sme ovce, prezidentská kancelária musí mať preverené, kam prezident mieri a má skúmať jeho program dopredu. Neviem si predstaviť, že by maďarského prezidenta hostil na svojom dvore Slota. To len naša prezidentská kancelária je trocha dosť amatérska.

A to som sa ešte dozvedel, že pán prezident ide na audienciu k pápežovi. Tak len pre istotu. Pán prezident, pápež, ktorého navštívite sa volá Benedikt XVI. a nie Ján Pavol II., sídli vo Vatikáne, Va - ti - ká - ne. Be - ne - dikt XVI. Opakovať si to povinne cestou v lietadle.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.


Už ste čítali?