Naši poslanci sú ako cvičené opice

Autor: Tomáš Bosák | 21.2.2013 o 18:44 | (upravené 21.2.2013 o 19:01) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  119x

Tí napravo si čiarkali lístočky pri voľbe Čentéša a tí naľavo si zasa písali lístočky pri voľbe predsedu Ústavu pamäti národa. Ako jedno veľké cvičené stádo opíc bez rozdielu farby politického trička.

Autentické výpovede (vraj) Sidora a Ďurkovského o spôsobe voľby Čentéša len jasne ukázali na to, že voľba generálneho prokurátora bola v podaní terajšej opozície jeden veľký cirkus, ktorý síce nakoniec dopadol podľa plánu, ale jeho následky si táto spoločnosť nesie doteraz. A prečo? Lebo miesto generálneho prokurátora je naďalej prázdne a s prispením SMERu a prezidenta vznikla len jedna dlho vlečúca sa kauza. Ľudová platforma teraz vykrikuje, že Fico využil výpovede Sidora a Ďurkovského a zakrýva nezamestnanosť a skutočné problémy Slovenska. No uznať tak aj vlastnú chybu to nie.

Ale Ani Fico a jeho SMER nie sú oázou dobrovoľného správania sa svojich poslancov. Kolesíkove papieriky pri voľbe predsedu Ústavu pamäti národa tiež poukazujú, že dostatočne cvičené stádo sa nachádza aj v ľavej časti nášho politického spektra. Zdôvodnenie Fica, že Čentéš nie je Kolesík a že nejde o rovnako dôležité funkcie je akurát tak trápne. Keď sa má hlasovať podľa vlastného svedomia a bez lístočkov, tak sa tak má hlasovať bez ohľadu na dôležitosť tej či onej funkcie. Okrem toho vyzývať na zrušenie obžaloby prezidenta. Hej, možno to je bezvýznamné a neúctivé, ale obžaloba sa týka konania prezidenta a nie, či bol Čentéš zvolený spravodlivo a čisto alebo nie. Zrazu už nikto nepotrebuje vyjadrenia Ústavného súdu, ale stačia vyjadrenia dvoch bývalých koaličných poslancov, ktorí zrejme si doteraz spytovali svedomie a zrazu ich opantal pocit viny.

Každý z politikov si háji len svoje politické tričko, pritom aj jeden tábor, aj druhý robí tie isté chyby a správa sa rovnako primitívne a hlúpo. Predsedovia politických strán si spravili zo svojich poslancov stádo opičiek, ktoré hlasujú, ako sa im nakáže v straníckej centrále. Jedno stádo kričí na druhé, ako by im chýbali banány na strome a pritom ich neustále oberajú spoločne... 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.


Už ste čítali?