Gašparovičovo hnilé dedičstvo

Autor: Tomáš Bosák | 19.2.2013 o 14:27 | (upravené 19.2.2013 o 14:46) Karma článku: 22,97 | Prečítané:  187x

Pri všetkých informáciách o rozpleptávaní KDH, štiepení pravice, či Paškovom guľáši v parlamente si svoje obligátne miestečko v médiách našiel aj náš pán prezident, teda presnejšie jeho dvorný našepkávač Trubač.

Keď začiatkom januára po precitnutí do nového roka Gašparovič rozhodol o Čentéšovom odstrelení na vedľajšiu koľaj, zdalo sa všetko jasné. SMER si zvolí svojho človeka a bude mať pod palcom ďalší dôležitý post v krajine. Lenže osud to chcel inak a Gašparovič sa z tejto hry nevyparí. Naopak pokračuje v nej vo veľkom štýle, teda vo svojom štýle. Trocha trápnom, lebo pre Gašparoviča sa stal Čentéš osobnou záležitosťou. Osobnou figúrkou vo vlastnej vojne.

SMER zrejme nepotrebuje generálneho prokurátora, veď na prokuratúre stále má svoje silné kone. A otvorene treba povedať, že Čentéšova námietka skomplikovala SMERu voľbu nového prokurátora. A síce sa premiér tvári, že SMER sa správa štátnicky a vekoryso, keď čaká na rozhodnutie Ústavného súdu, v skutočnosti by len ťažko našiel nejakého človeka, ktorý by za terajších okolností zo seba spravil hlupáka a prijal post generálneho prokurátora.

A možno len SMER čaká na vhodné obdobie, keď sa pozornosť obráti na nejaký výrazný problém. Ale späť k prezidentovi. Ten sa správa ako malý chlapec, ktorému berú hračky v pieskovisku. Keď Čentéš vzniesol námietku voči senátu na Ústavnom súde, ktorý mal rozhodovať o jeho sťažnosti, Gašparovič prijal hodenú rukavicu a rovnako vzniesol námietku voči druhému senátu. A aby toho nebolo dosť, v posledných hodinách vyplávalo na povrch, že Gašparovič pokračuje v "ostreľovaní" Ústavného súdu a podal námietku aj voči tretiemu senátu. Takže teraz je mimo hry takmer polovica sudcov Ústavného súdu. Ak to pojde takto ďalej a príde ďalšia a ďalšia sťažnosť od prezidenta, kto potom bude rozhodovať o Čentéšovom podaní? Čo je na tom unikátne, že podľa Trubača ide samozrejme o legitímne právo prezidenta a rovnako je legitímne nezdôvodňovať svoje kroky. Také typické pre prezidentskú kanceláriu.

Začína sa rysovať to, čo bolo na začiatku voľby Čentéša takmer nemožné, že sa celý prípad natiahne až do úplneho konca funkčného obdobia Gašparoviča. Osobný boj prezidenta bude trvať teda ešte rok a potom toto hnilé Gašparovičovo dedičstvo zdedí jeho nástupca. Gašparovič zalezie do svojho bungalova v Limbachu a už sa nedočkáme vysvetlenia. Bude sa len usmievať pri televízore a hovoriť si, ako som s nimi dobre vypiekol...slušne povedané.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.


Už ste čítali?