Vážení politici, zadrhnite sa do posledného centu!!

Autor: Tomáš Bosák | 12.2.2013 o 18:35 | (upravené 12.2.2013 o 18:55) Karma článku: 27,84 | Prečítané:  3068x

Stále zhoršujúce sa prognózy rozpočtu, vyššia nezamestnanosť, vyššie daňové zaťaženie. Musíme sa uskromniť a uťahovať opasky. Tak ako vždy doteraz za posledných 20 rokov. No tam kde sa mohlo ušetriť, sa neušetrí ani cent, lebo politici si neodtrhnú od huby ani jeden jediný cent.

Bol to síce trocha populistický nápad od Lipšica a Matoviča okresať financovanie politických strán, ale aspoň bol. Každý pokus zobrať niečo tým naším spasiteľom v politických stranách treba kvitovať. Dnes sa nediali žiadne tlačové konferencie, nič. Len strohé konštatovanie v médiách, že financovanie politických strán bude fungovať ako doteraz. Takže z našich peňazí, lebo štátne peniaze sú naše dane, sa budú politici naďalej veľkolepo kŕmiť. Nech už je populizmus Matoviča a Lipšica v tomto prípade akokoľvek veľký, nikto iný sa nepostavil a nepovedal, my to podporíme. Ani Kaník, ani Figeľ, ani nikto zo Smeru. Všetci sú spokojní, že o nič neprišli.

A pritom priestor na šetrenie je. Každé percento zo štátneho príspevku, ktoré by vzali politickým stranám, by aspoň trocha pomohlo rozpočtu. alebo napríklad vracať notebooky, veď kto má takú vymoženosť okrem poslancov, že po rozviazaní pracovného pomeru si ponechá služobný telefón alebo počítač? Politické strany dostávajú státisíce eur zo štátneho rozpočtu a pritom ďalšie státisíce eur, teda čo sa týka najväčších strán, prúdia od sponzorov. Mnohé nikdy nebudú zdokladované, lebo zákony sú deravé. Veď každý si pamätá na igelitku plnú peňazí od neznámeho dôchodcu v strane HZDS, podivné finacovanie SDKú, či tajomný hlas podobný premiérovi, kde sa dotyčná osoba chváli ako zohnala obrovské peniaze pre svoju stranu. A tam sa zlaté koryto nekončí. Stačí ak sa strana dostane do vlády a tam sa ryžuje jedna radosť. Zatiaľ žiadna veľká politická strana na Slovensku finančné problémy nemá.

Takže to vyznieva nanajvýš farizejsky, keď nás nútia politici zohnúť chrbát a žobroniť, keď oni si rozdelujú milióny zo štátneho rozpočtu. Presne z toho rozpočtu, ktorého prognózy stoja na figu, presne z toho rozpočtu, kde musíme za každú cenu ztlačiť deficit pod tri percentá, presne z toho rozpočtu, ktorému stále chýbajú peniaze. A tie peniaze sa len tak povaľujú na účtoch politických strán. Tak sa nimi páni politici zadrhnite do posledného centu, veď my, Vaši voliči, si opäť utiahneme opasky. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.


Už ste čítali?