Nechal si Ficko aspoň vláčiky na hranie

Autor: Tomáš Bosák | 7.2.2013 o 19:22 | (upravené 7.2.2013 o 19:39) Karma článku: 23,34 | Prečítané:  159x

Keď mu jeho neprajníci predali plyn (SPP) a elektrinu (SE), nechal si náš pán premiér na hranie aspoň vláčiky a lietadlá. No tie vláčiky sú stratové (ŽSR) a nákladné vláčiky (Cargo) sú ešte väčším bremenom pre celú štátnu kasu. A lietadlá (bratislavské letisko)? Pár nízkonákladových leteckých spoločností, taký malý brnbolec oproti viedenskému letisku. Ale hračky sú hračky.

Bol osviežujúci dnešný článok v SME o Spoločnosti Cargo. Podobné zábavky politikov si treba pripomínať, aby sa stali mementom. Cargo má dlhé roky problémy. Keď bola možnosť privatizovať  a zarobiť, pocit národnej hrdosti, či snahy zachovať si nejakú svoju, pravú slovenskú hračku, aj keď poriadne obitú, zvítazil v mysli pána Fica. A tak sa hračka zachránila a Cargo bolo veselo dotované štátnymi peniazmi. A výsledok v súčasnej dobe? Cargo je naďalej zadĺžené, prepúšťať sa muselo a už ani Ficovu zastaralú hračku nikto nechce kúpiť. Privatizácia už nie je privolávaním diabla a hľadá sa strategický partner.

A čo lietadielka. Podobný príbeh. Možno nejde o takú ošúchanú, otrepanú hračku, ale snaha priblížiť sa viedenskému letisku zhnila už na začiatku a bratislavské letisko je len príveskom Viedne. Hej, lieta sa po celej Európe, no asi boli plány väčšie. Takže opäť sa hľadá ten strategický partner. Tak sa to teraz volá. Lebo slovo "privatizácia" nemá Fico rád. Takže jeho kamaráti pozmenili názov, aby náš premiér nemal pocit, že mu berú zasa jeho slovenské hračky.

A to sú len vláčiky a lietadielka. Čo by sa stalo, keby bolo dostatok peňazí na odkúpenie plynární a elektrární. To by boli trocha drahšie hračky. Niekedy je lepšie nelipnúť tak na svojej propagande a zaužívanom slovníku. Lebo potom svojím ekonomickým analfabetizmom spôsobí politik len obrovské škody. A pán Fico to v prípade Carga ukázal dokonale. Podržal si v rukách hračku a pritom dobre vedel, že už sa s ňou aj tak nebude hrať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Elon Musk chce zastaviť zabijacké stroje. Zlyhá

Stovka výskumníkov chce, aby OSN zakázalo umelú inteligenciu v zbraniach. Ich cieľ je ušľachtilý, ale takmer určite nesplniteľný.

DOMOV

Lunter preskočil v prieskume Kotlebu

Voľby v banskobystrickej župe by vyhral Ján Lunter.


Už ste čítali?