Sociálne dávky sa naďalej veselo rozdávajú. Celá reforma stojí za..

Autor: Tomáš Bosák | 6.2.2013 o 19:33 | (upravené 6.2.2013 o 19:49) Karma článku: 16,62 | Prečítané:  226x

A aj sa budú ďalej a dosť dlho. Na jeseň nebolo týždňa, keby sa nepremieľala v médiách rómska reforma. Matovič, Pollák, Kaliňák sa už videli na politickom olympe, ako našli liek a kľúč na všetky neduhy. A teraz? Je február a mráz týchto troch pánov vyštípal a konečne precitli.

Nič sa neudialo. Stále nie je dohodnuté financovanie celej reformy a to nehovoriac o nejakej legislatívnej iniciatíve. Vraj čoskoro, tvrdí Kaliňák. No na jeseň sa tiež hovorilo, že to je otázka pár týždňov a celý proces sa naštartuje. Takže kým sa dohodne financovanie z európskych peňazí, to ešte potrvá týždne, ak nie mesiace, potom sa budú predkladať zákony, no to bude pomaly aj rok 2014 a polovica volebného obdobia. No každopádne to nevidím ružovo. v roku 2014 predsa nejaké tie voľby predsa len budú a volič je volič. A volič v osade dvojnásobne.

Možno sa udejú nejaké kozmetické zmeny, no vyriešenie hlavného problému a to je mrhanie sociálnych dávok, je stále na bode mrazu. Tam sa jednoducho musí začať. Aj keď to bude bolestivé, ale bez spravodlivého rozdávania peňazí nebude reforma úspešná. No a chcelo by to aj viac odborníkov a menej politikov.

A aj pán Pollák už určite pochopil, že mať niečo na papieri je niečo úplne iné, ako to pretaviť do reality. Vychádzky do USA našej reforme nepomôžu, ani inšpirácia v podobe M. L. Kinga, či indiánov. Preboha, Veď nejdeme nakrúcať film. Tu sme na Slovensku, v reálnom čase, kde tisíce hladných krkov v osadách po Slovensku je problém začleniť do života. A prečo? Lebo naše vlády si ich tak vychovali. Za málo muziky veľa peňazí. A teraz si s tým nevedia rady. Mám taký zlý pocit, že aj táto reforma je len veľká bublina a všetko ostane po starom. A celý problém sa oddiali o niekoľko rokov. Ale dokedy sa bude čakať? Keď terajšia majoritná časť obyvateľstva už nebude majoritnou časťou ale menšinou?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Polis: SNS po kríze výrazne stratila

SNS by získala menej percent, než bol jej volebný výsledok v roku 2016. Politológ za tým vidí správanie jej predsedu Andreja Danka.

EKONOMIKA

Obchvat Ružomberka. Mal byť hotový, bude meškať roky

Úsek plánujú dokončiť až v roku 2021.


Už ste čítali?