Sociálne dávky sa naďalej veselo rozdávajú. Celá reforma stojí za..

Autor: Tomáš Bosák | 6.2.2013 o 19:33 | (upravené 6.2.2013 o 19:49) Karma článku: 16,62 | Prečítané:  224x

A aj sa budú ďalej a dosť dlho. Na jeseň nebolo týždňa, keby sa nepremieľala v médiách rómska reforma. Matovič, Pollák, Kaliňák sa už videli na politickom olympe, ako našli liek a kľúč na všetky neduhy. A teraz? Je február a mráz týchto troch pánov vyštípal a konečne precitli.

Nič sa neudialo. Stále nie je dohodnuté financovanie celej reformy a to nehovoriac o nejakej legislatívnej iniciatíve. Vraj čoskoro, tvrdí Kaliňák. No na jeseň sa tiež hovorilo, že to je otázka pár týždňov a celý proces sa naštartuje. Takže kým sa dohodne financovanie z európskych peňazí, to ešte potrvá týždne, ak nie mesiace, potom sa budú predkladať zákony, no to bude pomaly aj rok 2014 a polovica volebného obdobia. No každopádne to nevidím ružovo. v roku 2014 predsa nejaké tie voľby predsa len budú a volič je volič. A volič v osade dvojnásobne.

Možno sa udejú nejaké kozmetické zmeny, no vyriešenie hlavného problému a to je mrhanie sociálnych dávok, je stále na bode mrazu. Tam sa jednoducho musí začať. Aj keď to bude bolestivé, ale bez spravodlivého rozdávania peňazí nebude reforma úspešná. No a chcelo by to aj viac odborníkov a menej politikov.

A aj pán Pollák už určite pochopil, že mať niečo na papieri je niečo úplne iné, ako to pretaviť do reality. Vychádzky do USA našej reforme nepomôžu, ani inšpirácia v podobe M. L. Kinga, či indiánov. Preboha, Veď nejdeme nakrúcať film. Tu sme na Slovensku, v reálnom čase, kde tisíce hladných krkov v osadách po Slovensku je problém začleniť do života. A prečo? Lebo naše vlády si ich tak vychovali. Za málo muziky veľa peňazí. A teraz si s tým nevedia rady. Mám taký zlý pocit, že aj táto reforma je len veľká bublina a všetko ostane po starom. A celý problém sa oddiali o niekoľko rokov. Ale dokedy sa bude čakať? Keď terajšia majoritná časť obyvateľstva už nebude majoritnou časťou ale menšinou?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zomrel bývalý šéf BMG Invest Vladimír Fruni

Vladimírovi Frunimu operovali vo Veľkej Británii žlčník, zomrel doma po návrate z nemocnice.

EKONOMIKA

Môžu vám zvýšiť cenu uprostred viazanosti, ako to urobilo UPC?

Aj keď človek podpíše viazanosť, nemá istotu, že ju aj dokončí.

KOMENTÁRE

Skutok sa stal. Únos sa vracia sa do kín aj do parlamentu

Mantru „skutok sa nestal“ verejnosť často vníma presne naopak.


Už ste čítali?