Kažimír to natrel Ficovi

Autor: Tomáš Bosák | 30.1.2013 o 17:06 | (upravené 30.1.2013 o 17:22) Karma článku: 28,51 | Prečítané:  3930x

Fico pred niekoľkými dňami na návšteve v Rakúsku len potvrdil, že ekonomické vzdelanie mu je veľmi, veľmi vzdialené. Kým svojho rakúskeho kolegu kŕmil rečičkami o lepšej druhej polovici roka 2013 a že Slovensko má to najhoršie za sebou, Kažimír dnes Ficovi jasne nepriamo odkázal : netáraj. 

Ťažko povedať, akými prepočtami sa riadil Fico pri svojich pozitívnych odhadoch na rok 2013. To, že nemusí dôverovať rečiam opozície, mu nikto nebude zazlievať, ale že ešte pred dvoma týždňami nevedel, akú prognózu chystá rezort financií v jeho vláde, je trocha komické. Alebo už pán premiér nevie rozoznať, čo je klamstvo a fikcia a čo pravda?

Čo spraví krátkodobé zatvorenie jednej z automobiliek, bolo na Slkovensku vidno včera. Médiá skúmali najhoršie možné scenáre a je to možno zhoda náhod, že práve dnes ministerstvo financií upravilo svoj odhad hospodárskeho rastu veľmi, veľmi hlboko dole. Bohužiaľ, sme závislí na automobilkách a každý problém ktorejkoľvek našej automobilky pocítime všetci na Slovensku.

Ale vrátim sa k tomu novému odhadu. Síce ostaneme v pluse 1,2 %, ale hrozí ďalšie prepúšťanie a môže sa to týkať až takmer 11 000 pracovných miest. Ostatné štatistické údaje o raste priemernej mzdy a zlepšenia životnej úrovne o tisíciny percenta sú úplne nepodstatné, lebo to človek ani nemôže pocítiť vo vlastnej peňaženke. A zdôvodnenie horšieho odhadu ministerstva? Zlá situácia v krajinách, kde exportujeme a zároveň prehlbujúca sa dlhová kríza.

Tak ako potom môže premiér jednej z krajín eurozóny len niekoľko dní predtým vyhlásiť, že situácia sa zlepší a máme to najhoršie za sebou. To môže povedať len niekto, kto vedome klame alebo je úplný analfabet. Ale samozrejme náš pán premiér bude nám zasa vtĺkať do hlavy svoje grafy, ako máme pozitívny hospodársky rast, pomaly najvyšší v celej Európskej únii.

A tých vyše 14 % nezamestnaných....???

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.


Už ste čítali?