Penta má úhlavného nepriateľa. Spravodlivosť

Autor: Tomáš Bosák | 25.1.2013 o 8:28 | (upravené 25.1.2013 o 8:47) Karma článku: 24,11 | Prečítané:  2092x

Hoci minister Kaliňák tvrdí, že vyšetrovací tím v prípade Gorila pracuje na plné obrátky a posunul sa opäť ďalej, situácia sa začína obracať úplne opačným smerom. Z obvinených sa stávajú páni a z ľudí, ktorí iniciovali vyšetrovanie, len štvaná zver. Penta robí krok za krokom, ako Gorilu obrátiť vo svoj prospech.

Lipšic chcel bojovať proti finančnej skupine Pente a jej obchodom, no jeho snaha sa začína meniť na nočnú moru. Veľké nadšenie pred rokom a plné námestia, všetko vyzeralo nádejne, ale len pre človeka neznalého slovenského prostredia. Penta a všetci, ktorí figurovali v Gorile, ticho a v kľude prečkali najhlučnejšie obdobie a teraz začínajú ukazovať svoju neobmedzenú moc.

Všetkému pomohla zmena vládnej garnitúry. Ťažko na rovinu povedať, že tá či oná vláda má bližšie k finančnej skupine. No každopádne má Penta blízko k politikom. teda k niektorým. Lipšic k nim určite nepatrí. Možno trocha neprezieravo vyhlásil vojnu Pente na všetkých frontoch. Kritizuje Privatbanku, obchody Penty a aj vplyv Penty na obchody so štátom.

Áno, človek by nemal obviňovať, ak nemá jasné dôkazy. Lipšic si ako minister myslel, že má za sebou páky, ktoré všetko vyšetria. No opak je pravdou. Skôr Penta má kamarátov na vplyvných miestach, nevynímajúc ani generálnu prokuratúru. A potom je akýkoľvek boj s finančnou skupinou na Slovensku ako boj s veternými mlynmi.

Možno si veľa z nás povie, že sa nás to netýka a sú to len problémy tých hore. No tí hore, s radosťou korumpujú a všetko to má dopad aj na nás dole. Je smutné, ak spis, ktorý pripravila tajná služba, sa zneváži ako neprípustný a nepravdivý, finančná skupina si v pokoji obchoduje ďalej a vysmieva sa spravodlivosti do očí. A žaluje ľudí ako napríklad Lipšica za jeho názory uverejnené aj v blogoch. To sa trocha podobá na časy minulé, keď si nikto nemohol povedať svoj názor. Takže páni z finančnej skupiny by sa mali venovať svojich obchodíkom, byť menej precitlivení a nečítať blogy. Alebo im len niekto poriadne šľapol na otlak?  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Elon Musk chce zastaviť zabijacké stroje. Zlyhá

Stovka výskumníkov chce, aby OSN zakázalo umelú inteligenciu v zbraniach. Ich cieľ je ušľachtilý, ale takmer určite nesplniteľný.

DOMOV

Lunter preskočil v prieskume Kotlebu

Voľby v banskobystrickej župe by vyhral Ján Lunter.


Už ste čítali?