Rany istoty pre našu justíciu

Autor: Tomáš Bosák | 22.1.2013 o 17:49 | (upravené 22.1.2013 o 18:07) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  116x

Pán prezident už neperlí a ani nikoho neodmieta vymenovať a tak je trocha smutno na našej politickej scéne. Ale našťastie sa uzdravil pán Harabín a dnes vo veľkom (ne)pracoval. Prečítal som si dnes tri články o justícii a mám pocit, že miesto napredovania akosi tá naša prehnitá justícia opäť cúva.

Dnes mala súdna rada voliť svojho podpredsedu, ktorého len tak mimochodom nemá už 2 a pol roka. No jediný kandidát (Harabinov kamarát) sa vzdal kandidatúry, hoci bola ohlásená už rok. A tak všetko stojí a padá v súdnej rade na osobe pána Harabína. Ak by by sa mu nebodaj prihodilo zdravotne niečo horšie ako v Rakúsku, súdna rada by ostala ako krk bez hlavy. Bez svojej jedinej hlavy.

Sudkyňa Kožíková, tiež nepochybne známa pána Harabína, bola pozvaná ako stážistka na súdnu radu. Je to tá pani sudkyňa, ktorá už bola podpredsedníckou súdnej rady a súčasne sa neslávne zviditeľnila žalovaním RTVS za odvysielanie filmu od Zuzany Piussi "Nemoc tretej moci". Pán Harabín tvrdí, že ju musel presviedčať, aby novú úlohu prijala. No ja sa pýtam, nie je to ako odmena za žalobu na film, ktorý odkrýva špinu v slovenskom súdnictve, v súdnictve, ktorému vládne Harabín? Zlaté vajce si skryli do svojej bezpečnej klietky.

No a čerešnička na torte v dnešných správach o justícii je Borecov návrh menovať sudcu Čanigu do disciplinárneho senátu. Človeka, ktorý sa nachádza vo zväzkoch ŠTB. Tento sudca tvrdí, že bol v ŠTB len kvôli tomu, aby získal byt a bol tam len pár mesiacov. A Borec zasa tvrdí, že sa rozhoduje podľa profesijných predpokladov. Tak potom neviem. Raz kričíme, to je eštebák, preč s ním. A teraz si jedného z nich menujeme.

Že som dnes ani neostal prekvapený. Ten bordel čo je v justícii, je taký veľký a čo je najhoršie, ešte sa aj prehlbuje. Eštebák tam, Harabínova svojvôľa tu, ešte k tomu pridať úžasnú voľnu generálneho prokurátora a vychádza mi, že musím žiť tak, aby som sa nikdy justícii nedostal do pazúrov. Lebo potom treba mať buď šťastie, peniaze...alebo dobrých a vplyvných priateľov.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Polis: SNS po kríze výrazne stratila

SNS by získala menej percent, než bol jej volebný výsledok v roku 2016. Politológ za tým vidí správanie jej predsedu Andreja Danka.

EKONOMIKA

Obchvat Ružomberka. Mal byť hotový, bude meškať roky

Úsek plánujú dokončiť až v roku 2021.


Už ste čítali?