Fico zasa zavádza a klame

Autor: Tomáš Bosák | 18.1.2013 o 16:50 | (upravené 18.1.2013 o 17:12) Karma článku: 24,97 | Prečítané:  5199x

To najhoršie už vraj máme za sebou a mala by sa zlepšiť ekonomická a sociálna situácia v roku 2013. To tvrdí náš premiér. No koho tým myslel? Póora, Širokého, či ďalších mecenášov? Tí sa budú mať lepšie vďaká štátnym zákazkám.

To, že zdanil Fico dohodárov, zvýšil zdanenie pre nadpriemerne zarábajúcich, či podniky alebo vybral jednorázové poplatky od najväčších podnikov a bánk, pokladá táto vláda za ukončenie ťažkých opatrení a bude nám lepšie. No aj sprostý by si zrátal dva a tri a žiadna situácia sa v Európe nezlepší. To sľubujú európski politici od roku 2009. Ak nám klesne export áut, tak sme v háji definitívne a náš deficit pod 3 percentá bude utópia.

Fico je rozhadzovač štátnych peňazí, to vie každý. Stačí sa pozrieť na roky 2006 až 2010. Deficit narástol do extrému a teraz by sa Ficova vláda správala rovnako, keby ju netlačili pravidlá Európy. Vyhlásiť po necelom roku vládnutia, že najhoršie máme za sebou je nie že odvaha, to je babráckosť a naivita spojená s hlúposťou. Vláda sa ešte nestihla pustiť do ničoho, do žiadnych systémových opatrení, len narýchlo vysala peniaze, tam kde to bolo možné. Napríklad stačí sa pozrieť na druhý pilier, tak sa správa sociálna vláda? Presvedčene vyhlásiť, že druhý pilier nestojí za nič a tak Vám utiahneme príspevky. Hej, možno nestojí za veľa, no v skutočnosti potreboval len Fico vysať ďalšie peniaze, nejaký druhý pilier mu môže byť ukradnutý.

Takže práce viac nebude, platy rásť určite nebudú, štrajkovať sa bude ďalej, so sociálnymi dávkami sa zasa nič nespraví, musíme vyplatiť zdravotné poisťovne, aby tie od nás vytiahli ďalšie peniaze cez súdy. Ale v podstate to najhoršie už máme za sebou. To nám sľuboval aj Mikloš asi tak osem rokov. My stále máme to najhoršie za sebou, len vždy človek ktorý to vysloví, zrejme myslí svojich kumpánov, lebo tým sa darí. Takí finančníci poblízko Smeru určite už majú to najhoršie z sebou a to na najbližšie tri roky.

Ale možno bol len Fico pri svojom vyhlásení opojený tým, že sa nachádzal v Rakúsku a ukázali mu nejakú rakúsku výplatnú pásku. Nadobudol opäť ten svoj pocit všemohúcnosti, keď on deň a noc robí všetko pre záchranu svojej krajiny. Takže teším sa na druhú polovicu roka 2013, lebo vraj má prísť zlepšenie. Tak budem čakať. A dúfať, že tentoraz je to tá Ficova istota z billbordov... 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

BRATISLAVA

Rušiť gymnáziá, prihlasovať ľudí? Kandidáti povedali, čo chcú s Bratislavou

V SME Naživo diskutovali Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý.


Už ste čítali?