Strana Rómskej únie sa nepriamo vyhráža

Autor: Tomáš Bosák | 15.1.2013 o 15:50 | (upravené 15.1.2013 o 16:12) Karma článku: 18,21 | Prečítané:  262x

Strana Rómskej únie pripomína vláde Fica rok 2004 a to, že pokiaľ sa situácia Rómov nezlepší, môže opätovne nastať rabovanie Rómov v dôsledku hladu. Problémom má byť rómska reforma a prísnejšie podmienky v sociálnej politike. 

Pamätám si na rok 2004, keď obchody museli strážiť policajti, resp. príslušníci súkromných bezpečnostných zložiek a po meste sa premávali vojenské autá. Obrázky pripomínajúce americký akčný film. Vtedy sa sprísnili podmienky pre nepracujúcich a Rómovia zobrali situáciu do svojich rúk.

Teraz sa nepriamo výhráža strana Strana Rómskej únie niečím podobným. Ak Ficova vláda neprehodnotí uvedenie rómskej reformy do života, "môže sa mu ľahko vyšmyknúť z ruky, čo je veľmi nebezpečne a nepríjemné, tak pre Slovensko, ako aj okolité štáty". Čo tým pán Tanko, predseda Strany Rómskej únie myslel? Zorganizuje snáď veľké nadnárodné rómske protesty?

Okrem toho, táto jedna z mnohých rómskych strán, spúšťa celonárodnú petíciu. Vláda vraj nenaplnila sociálne istoty. No dobré ráno, sociálne istoty neboli naplnené pre väčšinu obyvateľstva a bohužiaľ náš sociálny systém je nastavený tak, že tam sa už žiadne väčšie sociálne istoty zaviesť nedajú. Rómska reforma má zaviesť aký taký poriadok do sociálneho systému a najmä pokúsiť sa zaviesť adresné prideľovanie sociálnych dávok. Či sa to podarí, je otázne. Ale nečudujem sa Strane Rómskej únie, že chce vyvolať nepokoje, lebo hrozí, že mnohé sociálne prípady budú musieť opustiť teplo domova a niečo aj začať robiť.

Rovnako ma neskutočne pobavila požiadavka tejto strany, keď žiada previesť zbytočný štátny majetok na rómske organizácie, či zaviesť pracovnú agentúru pre Rómov. Pán Tanko a jeho strana asi žijú v inom storočí. Práce je momentálne ako šafránu a nielen Rómovia by dali čokoľvek za nové pracovné príležitosti. Prečo uprednostňovať niekoho, kto doteraz nemal záujem pracovať? Česť výnimkám. Každý nech má rovnakú štartovaciu čiaru pri hľadaní práce. A zbytočný majetok sa dá využiť aj lepšie a najmä ho štát môže aj speňažiť ako len darovať rómskym organizáciám, ktoré by ho rozobrali a nevyužili.

Ak sa bude rok 2004 opakovať a naozaj dôjde k rabovaniu, bude to len prejav toho, že Rómom na Slovensku nejde o skutočné začlenenie do spoločnosti, ale iba o ďalšie naťahovanie rúk a využívanie nášho sociálneho systému.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.


Už ste čítali?