Hanba. Jahnátek ničí domácich výrobcov potravín

Autor: Tomáš Bosák | 11.1.2013 o 16:25 | (upravené 11.1.2013 o 16:43) Karma článku: 17,60 | Prečítané:  183x

Nový zákon z dielne Jahnátkovho ministerstva pôdohodpodárstva je diletantstvo najhrubšieho zrna. Plačeme, že s prepáčením žereme bordel zo zahraničia a pán minister vymyslí zákon, ktorý nás donúti ten bordel žrať ešte viac.

Ale tak to vyzerá v politike často. Keď sa funkcie neprideľujú podľa odbornosti, ale podľa známosti. jednoducho svoju tlačenku treba za každú cenu dosadiť na nejakú pozíciu. Jahnátek je v jednej vláde na čele ministerstva hospodárstva a zrazu keď v druhej vláde ho nie je kde pichnúť, nájde mu premiér ministerstvo pôdohospodárstva. To akoby sa mal stať cez noc z priemyselníka poľnohospodár. Ale aj iné tlačenky sú ešte vo vláde, že pán Vážny?

A ten náš nový poľnohospodár v zmysle socialistického cítenia sa rozhodol bojovať s kapitalistickými veľkopredajcami najprv obrovskými pokutami a teraz aj novým zákonom, ktorý vraj vráti vo veľkom slovenské výrobky na pulty obchodov. Darmo ho upozorňovali jeho kolegovia z bývalého ministerstva hospodárstva, že zákon je obyčajný blud, Jahnátek sa bil do pŕs, že zvíťazil a posilnil slovenskú hrdosť.

A výsledok? Všetky veľké obchodné siete si dobre prehodnotia zmluvy so slovenskými výrobcami potravín. Keď už zmluvu uzatvoria, tak pre nich bude nevýhodnejšia ako so zahraničným výrobcom. Ak sa teda aj slovenské výrobky dostanú na pulty, ich ceny budú vyššie a tým pádom klesne aj kúpyschopnosť. Čo v tejto rovnici matematicky znamená, že predajcovia radšej siahnu po lacnejších výrobkoch zo zahraničia.

A tak si spotrebiteľ len môže nadávať, ako by si rád slovenský výrobok kúpil a podporil slovenských výrobcov, len keby tá cena...Takže pán Jahnátek najprv troška pohnojil potravinovú pomoc pre najchudobnejšie vrstvy obyvateľstva a teraz pomohol zahraničným výrobcom potravín. A potom, že "musíme si pomáhať". Tak sa podniká na Slovensku, najprv ti dá po paluli kríza a potom ti druhú po papuli dá aj vlastná vláda. Takže hor sa na poľské vajíčka, či brazílske rezne a ďalšie chuťovečky zo zahraničia. Snáď sa už Jahnátek toto volebné obdobie vybúril a nedajbože že ho dosadia na tretie ministerstvo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Elon Musk chce zastaviť zabijacké stroje. Zlyhá

Stovka výskumníkov chce, aby OSN zakázalo umelú inteligenciu v zbraniach. Ich cieľ je ušľachtilý, ale takmer určite nesplniteľný.

DOMOV

Lunter preskočil v prieskume Kotlebu

Voľby v banskobystrickej župe by vyhral Ján Lunter.


Už ste čítali?