Už len Harabina za generálneho prokurátora

Autor: Tomáš Bosák | 5.1.2013 o 16:19 | (upravené 5.1.2013 o 16:46) Karma článku: 25,24 | Prečítané:  375x

A bola by celá šaškáreň okolo voľby generálneho prokurátora pompézne ukončená. Je to síce len smiešna fikcia, ale na Slovensku je možné už snáď všetko. Najmä keď vládnej strane chýbajú mená. Stále sa opakujú len tie isté, už roky. Harabin, Trnka...

Sú aj dôležitejšie veci ako je voľba generálneho prokurátora pre nás ľudí. Pre nás sú dôležité veci ako práca, dane, hypotéky, ceny pohonných palív. Ale aj justícia. Vymožiteľnosť súdov je dôležitým elementom aj pre najposlednejšieho občana tejto krajiny. A generálny prokurátor je jednou zo súčastiek justície.

Síce teraz všetci kričíme "chyťme zlodeja" a navážame sa do prezidenta, ale chyba sa stala už pri voľbe generálneho prokurátora. Terajšia opozícia až príliš okatým spôsobom chcela presadiť svojho kandidáta. To robí každá vláda, chce za každú cenu dosadiť svojich ľudí na najdôležitejšie posty v krajine. Justíciu nevynímajúc. Smer mal jediné šťastie, že využil svojho prisluhovača v prezidentskom paláci a pre neho znamenala primeraná lehota, to čo sme videli až doteraz. Rok a pol odďaľovania a dôvody, ktoré by si lepšie vymyslel aj malý chlapec.

Rozhodnutím nevymenovať Čenteša nič nekončí, práve naopak. Poslanec za Smer Madej verejne prehlásil, že aj keby Ústavný súd vydal predbežné opatrenie a vyhovel požiadavke Čenteša, krajina vraj nemôže ďalšie dlhé obdobie zostať bez generálneho prokurátora. Teraz sa už nebude čakať na rozhodnutie Ústavného súdu, aké usmevné. Lenže Čentéš sa obráti na zahraničné, európske súdne dvory, ktoré mu nepochybne dajú za pravdu, ale na Slovensku už budeme mať smeráckeho generálneho prokurátora.

No demokracia na Slovensku dostáva riadne po papuli. Ale vlastne by sa to dalo zachrániť. Všetci vieme, kto vyhráva súdne spory aj v Európe. Náš predseda Najvyššieho súdu Harabin je už roky jedinou figúrkou Smeru v systéme slovenskej justície. Aké by to bolo smiešne, keby musel Harabin zachraňovať generálnu prokuratúru, tú ktorú niekoľkokrát obžaloval na európskom súdnom dvore ako zástupkyňu Slovenskej republiky. Našťastie nemožné, ale Smer nás vie vždy prekvapiť a čo sa týka justície, tam ťahajú nitky stále tie isté osoby. Ja sa už na Slovensku nečudujem ničomu, žiadnym rozhodnutiam, lebo človek sa už nevyzná čo je politika a čo zlý vtip.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.


Už ste čítali?