Prezident rozhodol.Budeme mať smeráckeho generálneho prokurátora

Autor: Tomáš Bosák | 2.1.2013 o 15:26 | (upravené 2.1.2013 o 15:43) Karma článku: 21,10 | Prečítané:  269x

Príbeh, ktorý začal vymenovaním Čenteša 17. júna 2011, sa skončil dnes novoročným darčekom všetkým smerákom. Konečne je Četneš odstavený a Smer si zvolí svojho genrálneho prokurátora. To je tá fungujúca a spravodlivá justícia, o ktorej ešte včera v novoročnom príhovore hovoril prezident? 

Gašparovič len dnes potvrdil, čo každý očakával. Justícia dostala na Slovensku ďalšie poza uši a vláda jednej strany bude pokračovať aj na ďalšom fronte. A pán Harabín dostane svojho kamaráta. Najvyšší súd, teraz generálna prokuratúra, ešte zostáva Špeciálny súd, či Ústavný súd. Čo ešte bude potrebné ovládnuť? Času je ešte dosť.

Najskôr to vyzeralo iba ako zdržiavanie a naťahovanie času. No keď prišli predčasné voľby a Smer zdevastoval konkurenciu, bolo jasné, že Čenteš má definitívnu stopku. Bolo len potrebné nájsť vhodné výhovorky a ten správny termín. 2. január by asi nikto nečakal. Časť Slovenska ešte odfukuje po prežieraní sa, časť je ešte na dovolenkách, výborný ťah od pána prezidenta. Práve teraz to bude najmenej bolieť.

A aké sú to tie dôvody, ktoré si pán prezident musel vymyslieť? No vraj morálne. Skartovanie dokumentov z výsluchu Matoviča v prípade korupcie poslancov a potom politizácia voľby generálneho prokurátora. Je pravda, že istý podiel viny má v prípade generálneho prokurátora aj terajšia opozícia, keď voľba v roku 2011 pripomínala šaškovanie, ale zvolila si svojho kandidáta demokratickou cestou. Lenže Smer si dôvod našiel a na tak dôležitom poste potrebuje svojho človeka, aby im mal kto kryť chrbát. Potom sa môžu chvastať, ako žiadne kauzy nevyplávali na povrch. No práve prezident bol tá figúrka, ktorá celé dielo skazy dokončila. Náš pán prezident sa vôbec nezachoval apoliticky, práve naopak.

Že práve prezident Gašparovič hovorí o morálnych dôvodoch, on, ktorý prisluhoval Mečiarovi v časoch, keď sme sa ocitli v čiernej diere. Keď sa štátny majetok rozdával ako na aukcii a ľudia sa unášali za hranice. Naozaj si treba pozametať pred vlastným prahom pán prezident. O morálke vy právo hovoriť veľmi nemáte.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.


Už ste čítali?