Pokrytectvo KDH pokračuje, najprv Lipšic, teraz Procházka

Autor: Tomáš Bosák | 27.12.2012 o 19:15 | (upravené 27.12.2012 o 19:37) Karma článku: 13,45 | Prečítané:  202x

Opozícia urputne hľadá kandidáta na prezidenta. Cieľ je jediný, nech je to aj sám čert z pekla, len nech porazí Ficovho kandidáta alebo samotného Fica, ak bude kandidovať. Pytačky s Radičovou sa nestretli s úspechom a prichádza nové meno.

Procházka je nepochybne zaujímavou figúrkou v slovenskej politike. Mladý, ctižiadostivý, s cieľom zmeniť politickú klímu a tým pádom možno aj trocha naivný. No je to človek, ktorý by mohol byť zaujímavý nielen ako politik, ale z časti aj ako dobrý občiansky kandidát na prezidenta. Aj keď je otázne, akú podporu by mal medzi staršími voličmi. No to treba nechať na voličov. Problém je, že Procházka zrejme žiadnu šancu kandidovať nedostane.

Sulík, aj Matovič už naznačili, že Procházku by si vedeli predstaviť ako spoločného kandidáta. No problém je medzi stranami Ľudovej platformy. Kým Frešo s Bugárom by sa možno dali zlomoť, rozhodujúce slovo v prípade Procházku by malo KDH. A tam sa začína pokrytectvo, farizejstvo našej tradičnej konzervatívnej strany. Sloganom strany je alebo bola práca, či zásadová, zodpovedná politika. No pokus presadiť nový program Alfa, ako dôsledok tvrdej práce, vedenie KDH zmietlo zo stola a radšej sedí so založenými rukami a žije zo svojho mena a zo svojich tradičných voličov. Žiadna zodpovedná práca, KDH a jej vedenie na čele s Figeľom sa správa pokrytecky k Procházkovi, nedovolí mu žiadne zmeny a už vôbec nie kandidatútu na prezidenta. Veď predsa to nie je Figeľ ani Hrušovský. Mladý, ambiciózny politik z druhej vlny v strane predsa nemôže preskočiť svojich zaslúžilých, starších kolegov, ktorí na podobnú šancu doteraz čakali. Ale to nie len problém KDH, úzke vedenia strán majú problém  zdvihnúť sa zo svojich stoličiek a zmeniť svoje stereotypy.

Aj preto máme roky prezidentov, akých máme. Cestovateľov, starých pánov, ktorí nám robia viac hanby ako nás prezentujú. A to len preto, že strany postavia do volieb kandidátov, ktorí zväčša dostanú kandifatúru ako dar za predošlú kariéru.

Naivita, mladosť, dravosť a ambicióznosť sa v politike KDH nenosí. Najprv Lipšic, onedlho odíde zo strany aj Procházka a tí starí farizeji si budú naďalej držať svojich 8 až 9 percent. Veď základ je dostať sa do parlamentu a tam sa možno podarí pridať aj do nejakej pozliepanej vlády. Ešte že máme tie tradičné strany, ktoré tradične nič nerobia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Elon Musk chce zastaviť zabijacké stroje. Zlyhá

Stovka výskumníkov chce, aby OSN zakázalo umelú inteligenciu v zbraniach. Ich cieľ je ušľachtilý, ale takmer určite nesplniteľný.

DOMOV

Lunter preskočil v prieskume Kotlebu

Voľby v banskobystrickej župe by vyhral Ján Lunter.


Už ste čítali?