Pán prezident, veď my všetci sa uskromníme!

Autor: Tomáš Bosák | 26.12.2012 o 16:15 | (upravené 26.12.2012 o 16:36) Karma článku: 17,12 | Prečítané:  169x

Aj v časoch najväčšej krízy sa oplatí byť lojálny, poslušný a pritakávať. Vtedy vládna moc nepozná slovo kríza a veselo rozdáva. Kancelária nášho prezidenta, kráľa breptov, si polepší v budúcom roku o 10 percent na strane výdavkov. Napriek tomu, že rozpočet bol plátaný z každej strany a rezerva štátu je na nule...Ale budeme mať vyššie dane, poplatky...

Nestrannosť nášho prezidenta spočíva maximálne v tom, že si do prezidentského paláca pozve aj zástupcov opozície, aj pravice. Tam sa apolitickosť a nestrannosť našej hlavy štátu končí. Málokedy sa podarí, aby jedna strana mala v moci všetky najvyššie ústavné pozície. Predsedu vlády, predsedu parlamentu "vlastní" strana Smer priamo a pán prezident je tak jednou nohou akoby súčasťou vládnej strany. Poslušnosťou pri podpisovaní zákonov a najmä zdržiavaním vymenovania Čénteša za generálneho prokurátora, robí Smeru medvediu službu. Všetko šľape ako hodinky a tak si pán súdruh prezident zaslúži motivovať, aby si to náhodou s tým Čéntešom nerozmyslel. 10 percent pridať na výdavkov je naozaj vianočným darom od Smeru. Najmä, keď všetci vieme, že peňazí je málo všade a každému sa len opakuje, že nás čaká ťažký rok a štátna kasa je prázdna.

Ani prezidentská kancelária nebude vôbec zhovievavá v čase krízy a navýšenie výdavkov samozrejme víta, nemieni ich vrátiť do štátneho rozpočtu. Po minulé roky vraj bol rozpočet prezidentskej kancelárie neustále okresávaný naprienk nárastu agendy. No ten nárast agendy je zrejme neskutočný. Čo je agenda prezidenta? Vraj ochrana kultúrnych pamiatok a reprezentatívnych priestorov. Myslím, že na konci roka 2013 nebude aj tak o žiadnu opravenú pamiatku viac. Skutočnou agendou nášho prezidenta je zdvihnúť pero a podpisovať zákony. Na to viac peňazí nie je treba. Iba ak by náš pán prezident chcel viac cestovať a ešte viac strápňovať Slovensko v zahraničí vďaka svojím neskutočným breptom, ktoré tu po ňom ostanú ešte roky. A príležitosť bude na to hneď po novom roku, lebo pán prezident cestuje do Maďarska. Bože ochraňuj Slovensko.  

A možno tých 10 percent dostal pán prezident za zábavu, ktorou nás baví počas celého roka. Veď napokon zabávači sú platení dobre a najmä keď sú lojálni s režimom. Tak gratulujem pán prezident, nebojte, nemajte výčitky, my sa uskromníme.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Polis: SNS po kríze výrazne stratila

SNS by získala menej percent, než bol jej volebný výsledok v roku 2016. Politológ za tým vidí správanie jej predsedu Andreja Danka.

EKONOMIKA

Obchvat Ružomberka. Mal byť hotový, bude meškať roky

Úsek plánujú dokončiť až v roku 2021.


Už ste čítali?